Reflex Capital a Fast Forward dávají 28 milionů do startupu Spaceti

Společnosti Spaceti, která nabízí lokalizační řešení uvnitř budov, získala investici ve výši 28 milionů korun – podílejí se na ní Ondřej Fryc se svým fondem Reflex Capital a Radomír Čech, CEO komunikační agentury Fast Forward/Y&R. Za to podle informací TěchInternetů získávají ve Spaceti dohromady 23 procent.

Spaceti reaguje na potřebu lokačních služeb především v komerčních budovách. Tam totiž nefunguje GPS, přesto se v nich lidi potřebují orientovat – navigovat se k bodům zájmů, k sobě navzájem nebo třeba najít bezpečnou cestu ven v případě krizových situaci. Takže služba mimo jiné šetří provozní náklady budov a usnadňuje práci Facility managementu.

Tým je schopný vytvořit vlastní pokrytí umožňující takovou navigaci během několika hodin. Aplikace umožňuje třeba najít opravdu volnou zasedačku nebo rychle reportovat problémy údržby, jako vadné tiskárny nebo rozbité osvětlení.

„Raný rozvoj firmy jsme se i přes řadu investičních nabídek rozhodli utáhnout z vlastních zdrojů. Pro aktuální fázi vývoje společnosti jsme zvolili investory s podnikatelskou zkušeností sdílející naši vizi,” uvádí Max Verteletskyi, zakladatel projektu. Ten zároveň věří, že je jen otázkou času, kdy se podobné technologie stanou standardem ve většině komerčních nemovitostí na celém světě.

„Ve Spaceti, které má ambice osazovat svým produktem budovy moderních developerů po celém světě, již nyní pracují odborníci z devíti zemí,” chválí zaměření i tým Ondřej Fryc. Není jediný, kterého projekt zaujal – Spaceti už zabodoval třeba na StartupWorld Cupu 2017  a uzavřel partnerskou spolupráci s Vodafonem.

tým Spaceti
tým Spaceti

Total
0
Shares
Další články