Realitní startup Flatio má nového investora a expanduje do Vídně

Realitní startup Flatio nově působí ve Vídni. Stejně jako v Praze tam pomůže s vyhledáváním střednědobých pronájmů bytů – od jednoho do šesti měsíců. Současně s plánem na obsazení dalších evropských měst vstupuje do Flatio nový investor Incomming Ventures, který značce s expanzí pomůže. Výši investice strany nezveřejnily.

Brněnský startup Flatio se specializuje na střednědobé pronájmy pro ty, kteří potřebují najít bydlení na pár měsíců třeba kvůli práci nebo studiu. Expanze do hlavního města Rakouska navazuje na úspěch v Praze, kde za dobu své existence zprostředkovalo více než 14 000 nocí.

Stovky bytů ve Vídni

Pronájmy ve Vídni spusilo Flatio v průběhu prosince, stejně jako v Praze je nabízí na dobu od jednoho do šesti měsíců. Zatím jsou v nabídce “desítky bytů”, záměrem je jich v dlouhodobém horizontu nabízet kolem 500. Podobně jako v Praze.

„Z našich analýz podložených daty Eurostatu vychází, že lidé trávící ve Vídni mezi 15 a 90 dny utratí za ubytování 3,1 miliardy korun, což je o 1,3 miliardy více než v Praze,” říká Radim Rezek, zakladatel a CEO Flatio.

flatio_velikost_strednedobeho_bydleni

Plán? Berlín a obrat 10 miliard

Expanzí do Rakouska ale ambice startupu nekončí, další na řadě bude Německo. “Vídeň vidíme jako první vlaštovku, která nám přinese zahraniční zkušenosti a ukáže směr, jak v roce 2017 obsadit další evropské metropole. Po Vídni nás bude zajímat především Berlín, kde se podle analýzy za střednědobé ubytování utratí desetkrát více než právě ve Vídni,“ říká Radim Rezek.

Kvůli dalším plánům na rozšíření služby vstoupil do firmy nový investor Incomming Ventures, který řídí Michal Mička, spolu s Adamem Kurzokem. Mička dříve stál u zrodu investiční skupiny DRFG, Kurzok nastartoval a úspěšně prodal Lunchtime. Ten zároveň do projektu vstupuje jako managing partner.

Plánem firmy je do 5 let získat v Evropě 10% podíl na střednědobém trhu s bydlením, což odpovídá obratu 10 mld. korun ročně. 

Incomming Ventures v posledních měsících dost investuje. V říjnu oznámil vstup do Apifieru, před týdnem zas do firmy ShopSys.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Startupy rychle nabírají na síle

Více než čtyři tisíce nových lidí najdou každý měsíc práci v některém z mnoha nadějných a stále lépe financovaných startupů. Ty prudce rostou bez ohledu na globální hospodářské problémy a tak na sebe strhávají stále více pozornosti nejen jednotlivě, ale i jako celek.
Přečtěte si více

Wundercar, Uber, Liftago, upTAXI… kdo je nejlepší? Zkusili jsme je všechny

Jestli bydlíte v Praze, máte kreditku a v kapse chytrý telefon, může vám nabídku cool taxikářských appek závidět i velká část obyvatel vyspělého světa na západ od nás. Obzvlášť, když jsou taxíky v Česku superlevná záležitost. Ale jak tyhle služby fungují v realitě? Jaké jsou jejich silné a slabé stránky? Vyzkoušeli jsme je všechny.