Realitní startup Flatio má nového investora a expanduje do Vídně

Realitní startup Flatio nově působí ve Vídni. Stejně jako v Praze tam pomůže s vyhledáváním střednědobých pronájmů bytů – od jednoho do šesti měsíců. Současně s plánem na obsazení dalších evropských měst vstupuje do Flatio nový investor Incomming Ventures, který značce s expanzí pomůže. Výši investice strany nezveřejnily.

Brněnský startup Flatio se specializuje na střednědobé pronájmy pro ty, kteří potřebují najít bydlení na pár měsíců třeba kvůli práci nebo studiu. Expanze do hlavního města Rakouska navazuje na úspěch v Praze, kde za dobu své existence zprostředkovalo více než 14 000 nocí.

Stovky bytů ve Vídni

Pronájmy ve Vídni spusilo Flatio v průběhu prosince, stejně jako v Praze je nabízí na dobu od jednoho do šesti měsíců. Zatím jsou v nabídce “desítky bytů”, záměrem je jich v dlouhodobém horizontu nabízet kolem 500. Podobně jako v Praze.

„Z našich analýz podložených daty Eurostatu vychází, že lidé trávící ve Vídni mezi 15 a 90 dny utratí za ubytování 3,1 miliardy korun, což je o 1,3 miliardy více než v Praze,” říká Radim Rezek, zakladatel a CEO Flatio.

flatio_velikost_strednedobeho_bydleni

Plán? Berlín a obrat 10 miliard

Expanzí do Rakouska ale ambice startupu nekončí, další na řadě bude Německo. “Vídeň vidíme jako první vlaštovku, která nám přinese zahraniční zkušenosti a ukáže směr, jak v roce 2017 obsadit další evropské metropole. Po Vídni nás bude zajímat především Berlín, kde se podle analýzy za střednědobé ubytování utratí desetkrát více než právě ve Vídni,“ říká Radim Rezek.

Kvůli dalším plánům na rozšíření služby vstoupil do firmy nový investor Incomming Ventures, který řídí Michal Mička, spolu s Adamem Kurzokem. Mička dříve stál u zrodu investiční skupiny DRFG, Kurzok nastartoval a úspěšně prodal Lunchtime. Ten zároveň do projektu vstupuje jako managing partner.

Plánem firmy je do 5 let získat v Evropě 10% podíl na střednědobém trhu s bydlením, což odpovídá obratu 10 mld. korun ročně. 

Incomming Ventures v posledních měsících dost investuje. V říjnu oznámil vstup do Apifieru, před týdnem zas do firmy ShopSys.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Ondřejem Raškou

Při trochu netradičním rozhovoru jsme ve sklepě vyzpovídali Ondřeje Rašku z Mitonu, který se po necelém čtvrt roce vrátil ze Spojených států. Téma se tak točilo hlavně kolem startupů a investic a Ondra nám mimo jiné prozradil to, že Miton chce v dalších několika letech investovat kolem 100 milionů korun do několika různých projektů v Česku a blízkém zahraničí.
Přečtěte si více

Studie: Google je pětkrát bezpečnější než Bing

Když přijde na bezpečnost vyhledávačů, uživatelé jim obvykle věří, že odkazy v nich jsou tzv. čisté, tedy že se z vyhledávače neprokliknou na stránku s malwarem, který by mohl ohrozit jejich počítač. Jak je tomu ale ve skutečnosti? AV-Test podnikl studii, která zahrnovala analýzu skoro 40 milionů odkazů z vyhledávání.