Raketově rostoucí WhatsApp má 300 milionů uživatelů a hlasové zprávy

Přes mobilní aplikaci WhatsApp bude jejích 300 milionů aktivních uživatelů moci brzy odesílat i hlasové zprávy. Rychle rostoucí aplikace přidala novou funkci ke stávající nabídce služeb.

WhatsApp, mobilní chatovací aplikace, která je alternativou ke klasickým SMS, roste neuvěřitelným tempem. Ještě před dvěma měsíci měla 250 milionů uživatelů a v polovině června držela jednodenní rekord zpracovaných zpráv v počtu 27 miliard. Dnes má aktivních uživatelů 300 milionů a každý den v průměru zpracovává zpráv hned 31 miliard.

Aby se její uživatelé snad nenudili, přidala služba také novou funkci. Jde o odesílání hlasových zpráv, které začala spouštět během včerejška a nejpozději během dneška by mělo být pro všechny uživatele aktivní. Pro odeslání hlasové zprávy je třeba zmáčknout tlačítko mikrofonu a držet ho po dobu, po kterou zprávu nahráváte. Puštěním tlačítka se zpráva automaticky odešle, pokud z tlačítka sjedete do strany, nahrávání se zruší.

Aplikace WhatsApp funguje napříč mobilními platformami. Ke stažení je pro iPhone, Android, Windows Phone, BlackBerry a Symbian.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jakub Havrlant a Spread Capital investují téměř milion dolarů do Brand Embassy

Mezinárodní technologická firma Brand Embassy, která na přelomu let 2011 a 2012 prošla akcelerátorem StartupYard, otevírá šest světových poboček a získává nové investory. Vstupují do ní investiční fond Spread Capital a internetový podnikatel Jakub Havrlant, kteří v těchto dnech dokončili investici téměř jednoho milionu dolarů.