QPrize: O 100 tisíc eur mohou poprvé soutěžit i naše startupy

Globální startupová soutěž QPrize pořádaná Qualcomm Ventures nově zahrnuje také východní část Evropy. Celkem probíhá v osmi regionech a na vítěze každého z nich čeká investice 100 tisíc dolarů (v Evropě 100 tisíc eur) a postup do celosvětového finále s možností získat dalších 150 tisíc dolarů. Přihlašovat se lze do 17. srpna.

Do soutěže se může v rámci svého regionu přihlásit každý projekt, který dosud v investicích nezískal více než 2 miliony dolarů, tedy naprostá většina českých i slovenských startupů. Podmínkou je věk nad 18 let a každý podnikatel smí soutěžit jen s jedním projektem a v rámci jednoho regionu.

Organizátoři soutěže se chlubí tím, že všichni vítězové prvního ročníku a dvě třetiny vítězů loňského následně úspěšně prošli prvním kolem financování. Kromě peněz je s úspěchem v soutěži spojena také značná publicita nejen směrem k veřejnosti, ale především vůči investorům a dalším odborníkům. Letos bude QPrize probíhat v Brazílii, Čině, Indii, Izraeli, Severní Americe, Jižní Koreji a ve východní a západní části Evropy.

Podrobnější informace o průběhu soutěže, pravidlech a také registrační formulář najdete na www.qprize.com.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Projectial

Projektové řízení si vzal na mušku další z aktuálních českých projektů, který by rád uspěl v mezinárodním měřítku. V dalším díle našeho startupového průvodce představujeme Projectial, službu, která zatím nezná svojí cenu, ale jejíž sebevědomý tým neváhal vsadit vše na jednu kartu.