Pryč se smogem! Fuckup Nights a CEE Hacks organizují hackathon, výhra je 135 tisíc

Jak zlepšit nepříznivý stav ovzduší ve městech, které často trpí zvýšenými hladinami smogu? Fuckup Nights ve spolupráci CEE Hacks vtipně využívají aktuální situaci a na tuhle otázku se pokusí odpovědět Smart Mobility Hackathon, který organizují.

„Všechna města hlásí smogové kalamity! Lidé trpí, chroptí a kašlou. Ale my jsme se hrdinně rozhodli přestat kašlat na svá města a vyhlásili jsme spolu s CEE Hacks Smart Mobility Fuckathon… totiž Hackathon,“ uvedli organizátoři.

16. až 19. března se tak na 48 hodin celkově šedesát lidí zavře do Prague Startup Centre v paláci Adria. „Dva dny vás budeme krmit, napájet a masírovat, aby z vás, nenasytných hackerů, něco solidního nakonec vypadlo,“ slibují organizátoři.

Hackathon je otevřen pro jednotlivce (vývojáře, inženýry, studenty, profesionály, startupisty, vizionáře, …) i trojčlenné týmy. Vítězná parta pak získá 135 tisíc korun, mezi další ceny patří třeba stáž v inovačním startupu DigiLab společnosti Škoda Auto.

„Společně se Škoda DigiLab, Innogy, Ernst&Young a dalšími industry leadery vám pomůžeme vytvořit prototyp mocné apky nebo jiného nástroje, který navždy zbaví městskou dopravu škodlivých zplodin, stresu a bolestivých zácp,“ popisují organizátoři s tím, že deadline přihlášek je již 28. února a přihlásit se můžete na této adrese.

Konkrétní výzvy se třídí do celkových osmi kategorií:

  • Mobilita jako služba
  • Inovativní využití dopravních dat
  • Chytrá infrastruktura na základě IoT
  • Čistá mobilita
  • Částečně a plně autonomní vozidla
  • Smart city mobility
  • Smart tourist mobility
  • Správa vozového parku

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Lean Startup pořádně a na vlastní kůži. Už nikdy jinak!

Lean je slovíčko, o kterém pokud jste neslyšeli, tak pravděpodobně nejste startupista. Jedná se o metodu, díky které ušetříte spoustu času, peněz a zvýšíte si pravděpodobnost úspěchu. Je však propastný rozdíl mezi "say lean" a "do lean". Svoje aktuální zkušenosti sepsali David Šiška a Jan Kolář, kteří se zúčastnili workshopu Lean Startup Machine.