První StarCube Lite opanoval pekařský projekt Bake Me

Pražský startup vyhrál v brněnském inkubátoru. První běh programu Jihomoravského inovačního centra měl naučit nadějné projekty, jak si otestovat, jestli je pro ně na trhu vůbec místo.

Třináct týmů prošlo pětidenní nalévárnou byznys dovedností jménem StarCube Lite. Jde o jakousi přípravku pro ostrý akcelerační program, protože právě v testování trhu tuzemské startupy často chybují. „Nedostatečná znalost trhu a potřeb zákazníků je jedním z důvodů, proč devět z deseti startupů nepřežije první rok své existence,“ vysvětluje šéf startup programu JIC Michal Hrabí.

Tématický rozptyl přihlášených projektů byl neuvěřitelný. Od svatebního portálu, přes vývoj optického radaru až po třeba aplikace chránící před odtažením auta při čištění ulic. Nakonec včerejší pitchovací maraton našel vítěze v podobě dvoučlenného týmu dvou nadšených pekařek chleba.

“Vymyslely jsme to o prázdninách a poprvé jsme Bake Me představily v září na Mash Upu ve smíchovském Hubu. Mělo to úspěch, tak jsme to zkusili tady. A těch pár dní nám dal opravdu hodně,” shrnuje v krátkosti příběh služby, která chce míchat směsi na domácí chléb pro domácí pekaře a pekařky, jedna ze zakladatelek Adéla Jansová.

Reklamka pro vědátory

V závěsu za pražskými pekařkami obsadila druhou pozici vědecká reklamní agentura SciTech Visual. “Dokážeme vizualizovat i složité výsledky výzkumů bez toho, abychom se dopustili nějakého zkreslení při zjednodušování do reklamní zkratky. To je naše výhoda. Prostě jsme vědci,” tvrdil při své prezentaci Jiří Navrátil s tím, současná česká věda se prostě neumí prodat.

Prostor pro byznys tu určitě mají. “V tuzemsku vzniká kolem padesátky výzkumných center, do kterých nateče až šedesát miliard korun. Jen pět z nich má přitom marketingové oddělení,” popsal Navrátil informace, které zjistili v rámci svých pěti dní ve StarCube Lite.

Třetím do party, která díky umístění přeskočí první kvalifikační kolo do dalšího běhu ostrého programu StarCube je projekt na efektivnější pořizování časosběrných snímků CamCon.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pražská Wayra je otevřena, máme fotky i první dojmy

Tak a je to tu. Třetí plnohodnotný akcelerační program pro startupy se v České republice rozjel a Wayra včera oficiálně odstartovala. Podívejte se alespoň virtuálně dovnitř a dozvíte se i pár bonusových informací o některých přijatých projektech, které se nám podařilo posbírat v rámci společného usrkávání piva.