Oscar Senior posílá zápisky z Google Campus Warsaw: První dojmy

Bylo nedělní odpoledne a půlka našeho týmu byla na odjezdu do Varšavy, kde bude probíhat vůbec první evropský běh Residency programu v Google Campus Varšava. Vzhledem k množství věcí, které si s sebou bereme (přece jen se jedná o půlroční program), zvolili jsme cestu autem. Ta byla díky končícímu volnu v Polsku poněkud delší, než jsme čekali. Ale zvládli jsme to a ještě před půlnocí přijíždíme na byt, který je vzdálený zhruba jen jeden kilometr od Campusu.

Oscar Senior je startup, který se svou aplikací pomáhá seniorům jednoduše vstoupit do digitálního světa a který byl jako jeden z deseti středoevropských startupů vybrán do šestiměsíčního „Residency Programu“ v Google Campus Warsaw. Část týmu se proto do Varšavy přestěhovala a bude mít možnost čerpat znalosti od Google expertů, účastnit se workshopů, využívat kontaktů a know-how Google Entrepreneurs network a mít nejúžasnější kanceláře ve Varšavě k tomu – přímo v Google Campusu.

Půlroční dobrodružství začíná prvním dnem plným překvapení

Po první noci ve Varšavě jsme se ráno, plní očekávání a nadšení, vypravili do Google Campusu. Teprve pár dní před naším příjezdem se celý Campus stěhoval do nových prostor. Prostory jsou to opravdu stylové – prostorné open-space kanceláře, spousta zasedacích možností, místa pro pořádání přednášek a workshopů, coworkingová část, kavárna, ale také terasa s posezením a spoustu dalších míst na „chill-out“.

První den proběhlo oficiální zahájení programu, v rámci kterého jsme poznali všechny členy Google Campus týmu a také týmy dalších startupů vybraných do programu. Celý den se nesl v zábavném a neformálním duchu.

Musím říct, že všechno bylo velmi pečlivě a profesionálně připraveno, mile nás překvapily např. cupcaky speciálně ozdobené logem Oscar Senior a také uvítací balíček pro všechny rezidenty, ve kterém na nás čekala bezdrátová sluchátka, zápisník, hrníček – vše opět s naším logem, nebo například i vodka, která se dříve v budově dnešního Campusu vyráběla :-) Super zakončením prvního dne byla prohlídka celého Campusu a večer ještě neformální networking.

oscar senior cupcakes

oscar senior loga

Příprava na intenzivní dvoutýdenní mentoring

První den v nás zanechal velmi pozitivní emoce a byl příjemným zahájením půlročního programu. Během něj nám byl také přidělen „buddy“, se kterým budeme pravidelně na týdenní bázi řešit náš pokrok ve vybraných oblastech. Ono taky cílem programu bylo identifikovat 3 oblasti, v kterých se chceme za pomoci mentorů a přístupu ke Global Entrepreneurs network rozvíjet.

První týden jsme se také dozvěděli o intenzivním dvoutýdenním mentoringu, tzv. Expert Summitu, který bude probíhat na začátku července – pro tuto příležitost se do Varšavy sjedou Google experti z celého světa a my můžeme využít jejich know-how.

Oscar Senior tým zase pohromadě

Pro náš tým byl první týden skvělý také proto, že byl ideální příležitostí, abychom se po několika měsících znovu setkali s naším kolegou z Holandska a opět se ponořili do diskuzí o strategii, plánech apod. Pracovní týden zakončujeme v pátek velmi povedenou „Housewarming party“, na kterou přišly stovky lidí zajímající se o startupy.

O víkendu máme konečně trochu času na poznávání města – funguje zde, jako ve většině větších měst, „bike-sharing“, a tak jsme využili příjemného letního počasí a vyrazili na projížďku. Velmi se nám zalíbila pláž na břehu řeky Visly, kde se dá relaxovat, ale také sportovat, prošli jsme se po centru Varšavy a také jsme navštívili nejvyšší budovu, Palác kultury.

První týden utekl jako voda a už nyní se těšíme na ty nadcházející. A co nás bude v těch nejbližších čekat? Kromě již zmíněného dvoutýdenního Expert Summitu se budeme také podrobněji věnovat stanovení cíle, kterého chceme účastí v programu dosáhnout, a v plánu máme také několik zajímavých workshopů.

Přečtěte si zas příště.

Total
0
Shares
Další články