První AI akcelerátor v Evropě: Rockstart startupům slibuje 200 000 eur

Umělá inteligence jede. Teď přichází šance předvést, co s ní umí (nejenom české) startupy. Jeden z prvních evropských multi-vertikálních startup akcelerátorů Rockstart spouští první akcelerační program pro AI v Evropě.

Není divu – umělou inteligenci milujeme nejen my. Z hlediska investic loni zaznamenala nejúspěšnější rok v historii, dokáže soudit knihy podle obalů, v Německu pro e-shop objednává 200 tisíc kusů zboží měsíčně. V ideálním případě se bude schopna napojit na náš mozek, což samozřejmě přináší i jistá rizika pro lidstvo. Opomenout nemůžeme ani Českou republiku, která se řadí mezi světovou špičku jejího výzkumu.

Zkušenosti s ní mají právě i v Rockstartu. „Již jsme pomohli akcelerujícím AI startupům, proto víme, jak náročné je využití AI smysluplným způsobem. Hledáme proto startupy ze všech průmyslových odvětví, které využívají umělou inteligenci na řešení skutečných problémů a přinášejí významnou obchodní hodnotu,“ říká spoluzakladatel a CEO Rune Theill.

Akcelerační program začne v říjnu letošního roku v Nizozemsku a je otevřen pro všechny AI startupy, nezáleží na jejich zaměření. Z přihlášených odborníci vyberou desítku nejlepších, které získají přístup na nové trhy, kapitál, podporu komunity i přístup k síti investorů, mentorů nebo partnerů.

Vybrané startupy získají 20 tisíc eur (přibližně půl milionu korun) a dalších 80 tisíc eur v nefinanční podpoře, kancelářské prostory v nizozemském městě Den Bosch, podporu mentorů a 50 výhod v hodnotě 600 tisíc eur. Akcelerátor na oplátku požaduje šestiprocentní podíl v startupu.

Kromě toho Rockstart slibuje, že jeden z jeho hlavních investorů se zavázal investovat 200 tisíc eur do jednoho z účastníků po Demo Day.

Na přihlášky máte čas do 30. července. Více informací najdete na webu AI akcelerátoru.

„Největší příležitostí poskytovanou akcelerátorem je způsob propojení s většími společnostmi, které se pak mohou stát prvními zákazníky pro startupy,“ doplňuje Jane Zavalishina, CEO Yandex Data Factory a mentor v programu.

Total
0
Shares
Další články