Josef Průša koupil firmu Futur3D. Cíl je jasný: revoluce v další oblasti 3D tisku

Josef Průša známý svou společností Prusa Research koupil českou firmu Futur3D, která se zabývá výrobou profesionálních DLP 3D tiskáren. Společně s Ondřejem Průšou a Michalem Průšou získal sto procent společnosti a plánuje její expanzi. Cena akvizice nebyla zveřejněna.

Společnost Futur3D vyrábí vlastní 3D tiskárny DWARF od roku 2013, přičemž technologie tisku – stereolitografie (DLP/SLA) – není založena na tištění pomocí postupného vrstvení zahřívaného plastu, ale na postupném vytvrzování tenkých vrstev tekutého polymeru. Tyto tiskárny jsou určeny hlavně pro profesionální využití, třeba na výrobu šperků, v lékařství nebo slévárenství.

Jiná technologie 3D tisku

Technologie tisku se tak liší od té používané v Prusa Research. Jejich tiskárny Original Prusa i3 jsou postavené na technologii FDM/FFF. „Když jsem před lety začínal s FDM tiskárnami, byly také velmi drahé a složité,“ říká Josef Průša.

„A nyní se nám daří dodávat naše 3D tiskárny desítkám tisíc uživatelů z celého světa, kteří si je kupují i pro běžné domácí využití. Podobnou revoluci chceme přinést i do oblasti DLP/SLA tiskáren,“ dodává globálně úspěšný podnikatel.

Original Prusa i3 MK2

Prusa Research podle společnosti Deloitte a jejího žebříčku Technology Fast 500 EMEA patří mezi desítku nejrychleji rostoucích firem v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (s růstem 6910 %). Měsíčně vyrobí a odešle zákazníkům přes šest tisíc tiskáren. To z Prusa Research činí jednu z největších firem v oblasti 3D tisku na světě. Futur3D tak dost možná čekají velmi světlé zítřky.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Dejte šanci Berlínu. On vám ji dá taky

To, že je Berlín skvělým místem pro začátky v byznysu, se zdá být pro mnoho lidí v Česku a na Slovensku stále překvapením. A protože je Berlín domovem i mojí firmy, rozhodla jsem se vám nabídnout pár důvodů, proč byste na Silicon Allee, jak se mu někdy přezdívá, neměli zapomínat. Ať už se poohlížíte po nové pracovní pozici, či si hodláte splnit sen o zajímavé práci v zahraničí, právě německé startupy tuto možnost stále častěji nabízejí.