Josef Průša koupil firmu Futur3D. Cíl je jasný: revoluce v další oblasti 3D tisku

Josef Průša známý svou společností Prusa Research koupil českou firmu Futur3D, která se zabývá výrobou profesionálních DLP 3D tiskáren. Společně s Ondřejem Průšou a Michalem Průšou získal sto procent společnosti a plánuje její expanzi. Cena akvizice nebyla zveřejněna.

Společnost Futur3D vyrábí vlastní 3D tiskárny DWARF od roku 2013, přičemž technologie tisku – stereolitografie (DLP/SLA) – není založena na tištění pomocí postupného vrstvení zahřívaného plastu, ale na postupném vytvrzování tenkých vrstev tekutého polymeru. Tyto tiskárny jsou určeny hlavně pro profesionální využití, třeba na výrobu šperků, v lékařství nebo slévárenství.

Jiná technologie 3D tisku

Technologie tisku se tak liší od té používané v Prusa Research. Jejich tiskárny Original Prusa i3 jsou postavené na technologii FDM/FFF. „Když jsem před lety začínal s FDM tiskárnami, byly také velmi drahé a složité,“ říká Josef Průša.

„A nyní se nám daří dodávat naše 3D tiskárny desítkám tisíc uživatelů z celého světa, kteří si je kupují i pro běžné domácí využití. Podobnou revoluci chceme přinést i do oblasti DLP/SLA tiskáren,“ dodává globálně úspěšný podnikatel.

Original Prusa i3 MK2

Prusa Research podle společnosti Deloitte a jejího žebříčku Technology Fast 500 EMEA patří mezi desítku nejrychleji rostoucích firem v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (s růstem 6910 %). Měsíčně vyrobí a odešle zákazníkům přes šest tisíc tiskáren. To z Prusa Research činí jednu z největších firem v oblasti 3D tisku na světě. Futur3D tak dost možná čekají velmi světlé zítřky.

Total
0
Shares
Další články