Provozovatel portálu ZnámýLékař.cz získal půl miliardy korun. Jedním z investorů je Enern

Společnost Docplanner, která v Česku vlastní portál ZnámýLékař.cz, získala investici v celkové výši půl miliardy korun (20 milionů dolarů). Jedním ze tří investorů je česká investiční skupina Enern, která se podílela zhruba 150 milióny korun.

Docplanner se momentálně slučuje se španělským konkurentem Doctoralia, vznikne tak největší globální platforma pro lékaře a jejich pacienty. Ta obsáhne 5 miliónů lékařských profilů. Již dnes měsíčně obslouží 17 miliónů unikátních návštěvníků ve 45 zemích.

Do firmy mezi třemi investory vstupuje částkou 150 milionů korun i český Enern, investiční společnost, která drží podíly ve firmách jako Slevomat, Rohlik.cz, Twisto, Lavito.pl, ROI Hunter či Nestpick. Zdravotnictví je pro něj nový obor, ale věří mu. “Co může být online, bude online, a zdravotnictví není výjimkou. Docplanner a jeho dosavadní výsledky dávají jasně najevo, že je to reálný cíl. S Enernem u toho chceme být,” říká Pavel Mucha, partner Enernu.

enern

Portál pro hodnocení lékařů

Teď do jeho portfolia přibývá Docplanner, tedy platforma pro lékaře i další zdravotnické profesionály. Ti si zde mohou vytvořit svůj profesní profil, vést agendu, sledovat hodnocení od pacientů či na ně reagovat a v neposlední řadě pacientům nabídnout online objednání do své ordinace.

V Česku působí Docplanner prostřednictvím portálu ZnámýLékař.cz. Na něm je dostupných 50 tisíc lékařských profilů a 300 tisíc hodnocení od pacientů. Aktivních uživatelů, kteří buď hodnotili svého lékaře, nebo se k němu objednali online, již ZnámýLékař.cz registruje 200 tisíc.

Enern byl založený v roce 2010, jeho partnery jsou Petr Šmída, Pavel Mucha, Radek Švec, Radovan Nesrsta a Tomáš Čupr. Kromě technologických firem investuje i v oblasti energetiky, v současnosti spravuje investice v celkové výši 3 mld. Kč.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

7 nových firem ze StartupYardu představuje svoje weby

Sedm nových firem, sedm různých oborů, pět zemí. Nové firmy z akcelerátoru StartupYard jdou po prvním měsíci mentoringu poprvé s kůží na trh a spouští své veřejné webové stránky. Letošní firmy, které založilo dohromady 20 podnikatelů, byly vybrány jako nejslibnější ze 60 přihlášek z celé Evropy, ze 60 % mimo Českou republiku. Všechny projekty se zaměřují na data, vyhledávání a analytiku.