Projekt Rozečti.se dostal nové funkce, má stovky uživatelů

Vítěz soutěže Nápad roku usilující o zvýšení rychlosti a efektivity čtení prošel rozsáhlejší modernizací a představil některé ze svých dosavadních úspěchů a nejbližších plánů. Mezi nové funkce a vylepšení patří přehlednější uživatelské rozhraní, rozšíření výukových lekcí o nové prvky a doplňková cvičení včetně Předčítače.

Rychlost a hlavně efektivitu čtení uživatelů zvyšuje projekt Rozečti.se díky rozšíření zrakového rozpětí a správným očním fixacím při čtení, stejně jako díky odbourání čtecích zlozvyků. Vše skrze poctivý trénink. Průměrné zlepšení uživatelů po dokončení údajně dosahuje 100 % (běžná počáteční rychlost neškoleného čtenáře je 150 až 200 slov za minutu).

Vítězství v soutěži pro nás znamenalo hodně. Především nám ale ukázalo, že jsme na začátku dlouhé cesty. Ocenění získal nápad, ale jeho rozvoj a zajištění maximálního uživatelského komfortu není možné zajistit ze dne na den,” říká Michal Zwinger, spoluzakladatel projektu. První měsíc podle něj zabraly práce na doplnění obsahu a zjednodušení používání a až nedávno vznikl prostor na aktivní řešení obchodní stránky věci.

Momentálně má služba téměř 750 uživatelů a konverze k vyzkoušení bezplatné verze dosahují 15 až 20 procent z nově příchozích návštěvníků. Poměr platících uživatelů je přibližně 50:50 mezi studenty a ostatními zájemci. Pro potřeby českého trhu podle Zwingera tým investora nehledá, pro plánovanou zahraniční expanzi by ale mohl být přínosem.

“Máme teď před podpisem s několika partnery, jeden má například zájem o distribuci mezi vzdělávací společnosti. Jiným je zase agentura, která pro podniky outsourcuje správu zaměstnaneckých benefitů s relativně širokým záběrem v Česku i na Slovensku. To teď bude naše hlavní zaměření – dobře nastavit spolupráci s novými partnery, pro které už budujeme i vlastní administraci a partnerskou sekci,” dodává Zwinger.

Jedním z nových nástrojů pro lepší práci s textem je Předčítač. Pokud se potřebujete prokousat dlouhým textem, zkopírujete si do něj text a necháte si ho zobrazovat třeba po jednom slovu, zato ale velice rychle. Množství zobrazovaného textu i rychlost je zcela na uživateli. Funkce je užitečná především pro neškolené čtenáře. Projekt zároveň vyšel vstříc požadavkům na volitelné možnosti nastavení, nyní je možné měnit font písma v lekcích a cvičeních nebo barvu pozadí. Přibyly také statistiky, které uživatelům umožní vzájemné poměřování.

“Neustále v týmové spolupráci vyvíjíme nové typy cvičení vhodné pro počítačovou technologii, které doplňují a inovují základní kurz a směřují čtenáře k intenzivnímu soustředění na výuku i k aktivnímu oddychu formou doplňkových cvičení,” dodává Richard Papík, který nad projektem drží odbornou záštitu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Co všechno přinese červnový Startup Summit

První dobrá zpráva - díky našim partnerům můžeme nabídnout velké slevy pro nadšence do startupů z řad studentů, protože vítáni jsou opravdu všichni startupisté. Další dobrá zpráva - vybrané startupy se budou před diváky moci utkat o zajímavé ceny a každý si může zkusit zapitchovat před investory. A najdou se i další dobré zprávy...