Projekt Objev.mě má pomoci mladým vědcům

Usnadnit získávání financí na vlastní výzkum a zlepšit image mladých vědců a české vědy obecně jsou hlavní cíle, které si stanovil nový webový projekt od tvůrců IdeasWatch.

“Před časem za mnou přišla jedna doktorandka s tím, že je momentálně česká věda podfinancovaná a doktorandi a čerství absolventi, kteří by chtěli pokračovat ve svém výzkumu, na to nemají finance. Mladí vědci jsou tak nuceni buď vědecké práce nechat, nebo se snažit najít patrona nebo komerčního partnera, který by část výzkumu zafinancoval,” vysvětluje pozadí projektu Michal Hudeček ze společnosti Maintop Business.

Proto bylo rozhodnuto o vzniku webu s názvem Objev.mě, který má umožňovat mladým vědcům profesionálně prezentovat sebe i svou práci. Případným sponzorům a firmám se tak ulehčí hledání schopných lidí, se kterými by měli zájem spolupracovat. Zároveň je cílem ukázat, kolik talentovaným mladých vědců v Česku je, a podpořit tak image české vědy obecně.

Momentálně je spuštěna pre-launch page, kde je možné zanechat e-mail, na který budou zájemci informováni o spuštění projektu, což by mělo být přibližně v polovině prosince. Po spuštění webu získá zároveň prvních 15 registrovaných vědců profesionální fotografie zdarma. Pokud tedy znáte doktorandy a mladé vědce ve svém okolí, určitě jim dejte vědět.

Maintop Business jsou známí především projektem IdeasWatch, který slouží jako burza nápadů a nedávno oznámil plány na expanzi do Velké Británie s pomocí místního partnera.

Total
0
Shares
Další články