Projekt Jokiro spouští novou cloudovou službu pro české firmy

Mladý projekt Jokiro přichází na český trh s novou B2B službou distribuovaného datového úložiště. Služba je určena pro jakékoliv internetové projekty a firmy, které řeší ukládání a práci s velkými objemy dat a byly doposud nuceny vymýšlet vlastní řešení. Plně funkční beta verze služby Jokiro startuje přesně o půlnoci na Nový rok a nabídne zpočátku možnost vytvoření beta účtu s 50 GB prostoru a neomezený přenos dat.

“Pro plnou verzi připravujeme mnoho dalších skvělých vlastností – automatickou synchronizaci dat, zobrazení a editaci obsahu přímo přes webové rozhraní a později také přístup pro Android a iOS,” říká zakladatel a vývojář společnosti Richard Mareš. Milan Veselý, hlavní softwarový architekt, dodává: “Prioritou je pro nás bezpečnost. Využíváme zabezpečená datacentra, všechna data dále podléhají uživatelským oprávněním a pod jedním účtem můžete spravovat libovolné množství uživatelů.”

Struktura služby Jokiro vychází vstříc firemním zákazníkům. Účet může obsahovat libovolné množství uživatelů, struktura úložného prostoru navíc odpovídá běžnému souborovému systému. Jokiro umožňuje pokročilou správu oprávnění veškerých objektů v úložišti a sdílení obsahu mezi uživateli. Využívání služby je účtováno dynamicky bez fixních nebo minimálních poplatků. Platí se za využitý prostor, množství provedených operací a přenesených dat. Úložiště je zároveň možné spustit jako privátní cloud pro zákazníky vyžadující specifické parametry.

Službu budete moci zdarma vyzkoušet od 1. ledna 2013 na www.jokiro.cz. Zatím můžete sledovat aktivity také na Facebooku, přes účet @jokirocz a na Google+. Se startupem jste se mohli blíže seznámit i v rámci letošní WebExpo Startup Show.

Total
0
Shares
Další články