Projekt IdeasWatch se chystá na expanzi do Británie

Původem český server IdeasWatch na sdílení podnikatelských nápadů ohlásil expanzi do Velké Británie. Spolupráce s britským partnerem přinese další investice do vývoje webu, silnější marketingovou propagaci mezi anglicky mluvící populací a tedy i větší množství inspirativních startup nápadů.

Jméno partnera z Velké Británie zatím autoři projektu neprozradili, jedinou indicií je, že údajně pochází z oblasti konzultačních služeb. V současné době byly dohodnuty podmínky spolupráce, během měsíce by měly být implementovány změny na webu IdeasWatch, které jsou v souvislosti se vstupem plánovány (redesign, větší důraz a rozpracování sekce Cofounders, zpřehlednění).

Po dokončení úprav na webu začne britský partner prosazovat IdeasWatch v místních médiích a na vysokých školách, což má být jeho hlavní role. Do budoucna je nově v plánu také zapojení firem, které by poskytovaly slevy na služby pro začínající projekty. Cílem expanze je zdvojnásobení počtu uživatelů během dalšího půl roku a zvýšení jejich aktivity, tedy počtu sdílených nápadů, diskuzních příspěvků a podobně.

Neziskový projekt IdeasWatch má za cíl odbourávat předsudky vůči sdílení nápadů s ostatními a motivovat k podnikání lidi, které láká rozjet něco vlastního, ale čekají na ten správný nápad. Web běží od prosince a stránky jsou od počátku v angličtině, neboť jejich tvůrci chtějí oslovit i zahraniční uživatele.

Pokud vám na trhu chybí výrobek nebo služba, díky které by se vám lépe pracovalo nebo bavilo, a chcete ji komerčně využít, nechte si ji pro sebe a běžte do toho. Pokud z ní ale podnikání vybudovat nechcete, neváhejte se o svůj nápad podělit s ostatními. Budete tak moci pracovat s produkty, které jste si přáli, a navíc podpoříte mladé podnikatele a motivujete ostatní, aby své nápady sdíleli také a inspirovali na oplátku zase vás. To je hlavní sdělení na jaře představeného videa, v červenci zase tvůrci služby zveřejnili zajímavou infografiku.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak inovují velké firmy? Využívají startupů!

Startupy už dávno nejsou jen uhrovití kluci z garáže dělající B2C aplikace. Rychlejší inovace, levnější akvizice nových zákazníků a schopnost přilákat nejlepší talenty z nich dělá nové ekonomické jednotky, jejichž služeb čím dál častěji využívají korporace i v České republice. Na tuto problematiku se zaměří Startup Summit, který se uskuteční 15. října 2015 v prostorách SaSaZu.