Projekt CzechDemo vyšle na uznávané konference 144 startupů, příspěvek pro jeden může být až 110 tisíc

CzechInvest spouští další projekt, díky kterému se mohou české startupy předvést v zahraničí. Projekt CzechDemo jim přispěje na cestovné, registraci a další související náklady. Příspěvek může vzrůst až na 110 tisíc korun pro jednu firmu, z celkového rozpočtu více než 10 milionů korun tak chce podpořit 144 startupů.

V několika fázích vyšle ty nejlepší startupy na dvanáct akcí po celém světě, na každou z nich je však třeba podat samostatnou přihlášku. Uzávěrky pro příjem přihlášek se liší v závislosti na události, o kterou má žadatel zájem.

Které konference CzechDemo podpoří

Lednový CES 2017 v Las Vegas (uzávěrka přihlášek 23. září 2016)

Listopadový Slush 2016 v Helsinkách (uzávěrka 30. září 2016)

TechCrunch Disrupt London 2016 (uzávěrka 7. října 2016)

Vítězné projekty také získají možnost účastnit se CES Unveiled Prague konajícího se 20. října 2016. Jedná se o akci předcházející mezinárodnímu veletrhu CES, která zahrnuje konferenci a networkingovou výstavu. Firmy tak získají příležitost navázat kontakty a lépe se připravit na samotný CES 2017 v Las Vegas.

„Účast na akcích tohoto formátu je pro úspěch začínajících podnikatelů mnohdy klíčová. Získají příležitost prezentovat svoje produkty a služby na věhlasných mezinárodních akcích před tisíci návštěvníky a možnost ucházet se o zájem investorů,“ uvedla Markéta Havlová, vedoucí Oddělení internacionalizace firem CzechInvestu.

Jakou pomoc mohou startupy očekávat

Uhrazení registračního poplatku a poplatku na stánek do výše 75 procent z ceny (maximálně 70 tisíc na firmu)

Stoprocentní příspěvek na překlady (maximálně tisíc korun na jednu firmu)

Zpáteční letenky pro dvě osoby hrazené z padesáti procent (maximálně 40 tisíc na firmu)

Cílovou skupinou jsou české malé a střední podniky, tedy do padesáti zaměstnanců, s inovativním produktem. Stáří firmy nespí překročit pět let. Více informací najdete na webu CzechDemo.

czechdemo

Pokud je vám cesta na konferenci málo a raději byste chtěli do zahraničí rovnou expandovat, mezinárodní hráči hledají startupy mířící do Kanady či Francie. Pokud vás láká více exotiky, zkuste to v Asii, kde příležitosti chytá víc a víc českých startupů.

Total
0
Shares
Další články