Prohlédněte si nový web o českých startupech CzechStartups.org

Společný projekt agentury CzechInvest, společnosti IBM, fondu Rockaway Capital a Czech ICT Alliance má za cíl na jednom místě soustředit všechny informace o českých startupech, infrastruktuře, akcích i investorech. Zároveň by měl přinášet užitečné příležitosti a tipy a také sloužit jako brána k různým státním programům typu Czech Accelerator.

Společný projekt agentury CzechInvest, společnosti IBM, fondu Rockaway Capital a Czech ICT Alliance má za cíl na jednom místě soustředit všechny informace o českých startupech, infrastruktuře, akcích i investorech. Zároveň by měl přinášet užitečné příležitosti a tipy a také sloužit jako brána k různým státním programům typu Czech Accelerator.

O všelijaké databáze startupů či investorů se na českém internetu snažila už řada subjektů a nikdy to nedopadlo ideálně. Nebo vůbec. I my na Tyinternety jsme takové plány v minulosti měli, mnohokrát jsme je zuřivě diskutovali a… nikdy je nedotáhli. Takže je rozhodně dobře, že někdo se to dotáhnout rozhodl. Je ale škoda, že zveřejnění CzechStartups.org přichází ještě před úplným dokončením stránek po obsahové stránce, takže jde do určité míry stále o polotovar. Uvidíme za měsíc či za dva, jak moc komplexně se projektu podaří český ekosystém zachytit.

Proč se takové stránky spouští právě teď? Není žádným tajemstvím, že v IBM jdou v posledních letech po startupech jako slepice po flusu. Po světě zdarma postavili už několik podobných stránek, které se věnují národním startupovým scénám, a tak si CzechInvest mohl odškrtnout jistě ne zcela zanedbatelnou část nákladů. Navíc jsou v poslední době Czech ICT Alliance i CzechInvest hodně aktivní, pořádají řadu akcí u nás i v zahraničí a určitě se jim bude hodit místo, kde mohou všechny své startupové  aktivity „prodat“. O IBM platí totéž.

startupy2

Za hlavní výzvu pro celý projekt tak nyní považujeme to, aby se nestal jen výstavní skříní pro aktivity několika málo veřejných a korporátních subjektů. Tedy aby opravdu obsáhl veškeré dění a umožnil volný přístup všem, kdo jsou součástí českého startupového ekosystému. A samozřejmě, aby přinášel skutečně užitečné informace a ideálně i tvrdá data, která tu zatím citelně chybí – právě s tím se údajně do budoucna počítá a to by mohla být největší přidaná hodnota.

No a design a funkčnost stránek? To je samozřejmě ještě úplně jiná záležitost – co na web říkáte vy?

Mimochodem, pokud vám nestačí jen webové informace o českých startupech, připomínáme  konferenci Startup Summit 2015. Ta si dává za úkol strhnout barikádu mezi startupy a velkými firmami. A propojit je naživo.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jan Laštůvka z MonkeyData: Spouštíme globální expanzi, chceme být světovou jedničkou

Ostravský startup MonkeyData v září oslavil první narozeniny. A že bylo co oslavovat. Za rok v byznyse obsluhuje více než 1300 e-shopů jen v České republice, získal investici ve vyšším řádu stovek tisíc dolarů (což oceňuje firmu na 80 až 150 milionů korun) a s aktualizovanou aplikací se teď chystá na globální expanzi.