Programujte za lepší svět – Social Innovation Cup sbírá přihlášky

Druhý ročník soutěže Social Innovation Camp je na spadnutí a před samotnou akcí čekají zájemce ještě dva precampy.

Posílat přihlášky mohou společensky zodpovědní vývojáři už dnes. Stačí vyplnit formulář. Akce samotná proběhne na začátku listopadu – během víkendu mezi osmým a desátým  v pražském ERA světě.

Projekt je postavený stejně jako ostatní klasické startupové akce jenom s tím rozdílem, že je zaměřen na specifické téma. “Social Innovation Camp je především o setkávání lidí různých profesí, kteří mají společnou potřebu změny něčeho nefunkčního ve společnosti. Každý k tomu ale z titulu své profese používá jiné nástroje,ů říká jeden z pořadatelů Jaromír Mazák.

Social Innovation Camp 2013 plakát

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Přes Airbnb už si lidé domluvili 10 milionů noclehů

Díky systému pro snadné hledání krátkodobého ubytování v soukromých bytech Airbnb, který je mimochodem lokalizovaný i do češtiny, strávili lidé v pohodlí 10 milionů nocí a v databázi služby je nyní už 200 tisíc aktivních míst, kde lze přenocovat. Ještě přesně před rokem přitom zprostředkovaných noclehů byly teprve dva miliony.
Přečtěte si více

I ženy mají své hackathony. Tentokrát speciálně veteránky a pod záštitou Facebooku

V Sillicon Valley se koná každý měsíc řada vývojářských maratonů, většina z nich je ale přeplněná mladými a nadějnými vysokoškoláky – muži. Facebook se ale rozhodl zaměřit na skupinu, která je dosud poměrně opomíjená – společně s organizací Vets in Tech (váleční veteráni v technických oborech) připravil hackathon speciálně pro ženy. Tedy pro ženy, které se vrátily z války.