ProductBoard získal na rozvoj 1,3 milionu dolarů

ProductBoard získal investici ve výši 1,3 milionu dolarů. Peníze startupu posílají Index Ventures a české Credo Ventures, spolu se Spread Capital Ondřeje Fryce. S 400 tisíci dolary od investiční skupiny Rockaway z května 2015 tak firma od investorů získala už 1,7 milionu dolarů.

“Hubert je špičkový podnikatel s vizí,” komentuje investici za Spread Capital Ondřej Fryc.

Mluví o zakladateli Hubertu Palánovi, dřív působícímu v GoodData. ProductBoard založil před třemi lety a vyvíjí s ním stejnojmennou platformu pro produktové manažery. Těm projekt usnadňuje lépe řídit vývoj produktů, o které se starají, a rozhodnout se, jakým směrem v rozvoji jejich funkcí pokračovat.

“V dnešní době existuje jen minimum nástrojů, díky kterým mohou produktové týmy lépe rozumět svým uživatelům. Celý tento proces bývá ve firmách extrémně roztříštěný,” říká Ilya Fushman, partner Index Venture a dřívější šéf produktu v Dropboxu. “Produktové týmy se často řídí podle požadavků svých nejhlasitějších zákazníků a přidávají funkce, aniž by přesně věděly, jaký problém to má řešit.”

Ročně se tak zbytečně utratí miliony dolarů a roky úsilí přijdou vniveč při budování produktů, které neuspějí, a funkcí, které nikdo nepoužívá.

Hubert Palán z ProductBoardu, zdroj: Facebook
Hubert Palán z ProductBoardu, zdroj: Facebook

ProductBoard má kanceláře v Praze a San Francisku. Oficiálně došlo ke spuštění služby teprve na zářiovém TechCrunch Disruptu, po proběhlém beta testování, kdy si ji zaplatilo přes 100 zákazníků. Teď už jich služba má přes 150. Podle serveru TechCrunch chce tým peníze použít na další rozvoj produktu a vylepšení strategie získávání zákazníků.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

V Česku vznikl už 10. crowdfundingový portál, Sportstarter cílí na sportovce a jejich fanoušky

Malé jubileum může nyní slavit český internet. Myšlenka crowdfundingu se u nás za poslední rok natolik zabydlela, že světlo světa spatřil už desátý projekt tohoto druhu (pokud nám mezi tím nějaký další neunikl). Na rozdíl od konkurenčních projektů, které mají širší záběr a často se zaměřují na digitální nebo umělecké oblasti, Sportstarter.cz má za cíl výhradně podporu sportovců.
Přečtěte si více

Brand Embassy kupuje Beepl, jeden z projektů Credo Ventures

Tahle zpráva má na sobě napsáno "česká" od shora až dolů. Původem česká a nyní oficiálně britská společnost Brand Embassy, jeden z projektů prvního ročníku StartupYardu, koupila nepříliš úspěšný startup Beepl, do kterého investoval český venture fond Credo Ventures. Propojením obou technologií chce Brand Embassy zefektivnit a rozšířit možnosti svého nástroje. Cena akvizice zveřejněna nebyla.