ProductBoard získal na rozvoj 1,3 milionu dolarů

ProductBoard získal investici ve výši 1,3 milionu dolarů. Peníze startupu posílají Index Ventures a české Credo Ventures, spolu se Spread Capital Ondřeje Fryce. S 400 tisíci dolary od investiční skupiny Rockaway z května 2015 tak firma od investorů získala už 1,7 milionu dolarů.

“Hubert je špičkový podnikatel s vizí,” komentuje investici za Spread Capital Ondřej Fryc.

Mluví o zakladateli Hubertu Palánovi, dřív působícímu v GoodData. ProductBoard založil před třemi lety a vyvíjí s ním stejnojmennou platformu pro produktové manažery. Těm projekt usnadňuje lépe řídit vývoj produktů, o které se starají, a rozhodnout se, jakým směrem v rozvoji jejich funkcí pokračovat.

“V dnešní době existuje jen minimum nástrojů, díky kterým mohou produktové týmy lépe rozumět svým uživatelům. Celý tento proces bývá ve firmách extrémně roztříštěný,” říká Ilya Fushman, partner Index Venture a dřívější šéf produktu v Dropboxu. “Produktové týmy se často řídí podle požadavků svých nejhlasitějších zákazníků a přidávají funkce, aniž by přesně věděly, jaký problém to má řešit.”

Ročně se tak zbytečně utratí miliony dolarů a roky úsilí přijdou vniveč při budování produktů, které neuspějí, a funkcí, které nikdo nepoužívá.

Hubert Palán z ProductBoardu, zdroj: Facebook
Hubert Palán z ProductBoardu, zdroj: Facebook

ProductBoard má kanceláře v Praze a San Francisku. Oficiálně došlo ke spuštění služby teprve na zářiovém TechCrunch Disruptu, po proběhlém beta testování, kdy si ji zaplatilo přes 100 zákazníků. Teď už jich služba má přes 150. Podle serveru TechCrunch chce tým peníze použít na další rozvoj produktu a vylepšení strategie získávání zákazníků.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Seznam na pondělí chystá odpoledne pro začínající firmy

Lidé ze společnosti Seznam.cz v pondělí 8. října v TechSquare prozradí tipy a triky ze zákulisí, které se budou zaručeně hodit při rozjezdu podnikání: jak pracovat s nápadem, jako postavit produkt a návrh webu pro uživatele, jaké mají vlastní zkušenosti s rozjezdem. Účastníci budou mít také možnost si s každým přednášejícím sednout samostatně.