Productboard získal dalších 10 milionů dolarů, celkové investice přesáhly 400 milionů korun

Tvůrce product management systému productboard v pondělí oznámil další investici, a to ve výši deseti milionů dolarů. Rozšiřuje původní Series A investici z léta loňského roku, kdy startup, za kterým stojí Daniel Hejl a Hubert Palán (na úvodní fotce), získal osm milionů. Celkově tak už od investorů nasbíral 19,7 milionu dolarů (přibližně 420 milionů korun).

Kolo vedl fond Index Ventures (s investicemi například do Dropboxu, SoundCloudu nebo BlaBlaCar) s „výrazným“ přispěním Kleiner Perkins a zároveň podporou českých fondů Credo Ventures, Rockway Capital a Reflex Capital.

„Jsme uprostřed velkých změn v tom, jak firmy vyhrávají. Skvělý způsob prodeje, marketingoví géniové a ohromná zákaznická podpora už nedokážou zakrýt podprůměrnost výrobků. Pokud váš produkt nefunguje nebo k němu existují lepší alternativy, lidé se o tom dozví. Proto se do popředí dostávají produktové týmy,“ uvedl Palán.

Nově získaný kapitál plánuje productboard využít na najímání dalších lidí, investic do vývoje produktu, potřeb korporátních firem a širší podporu komunity produktového managementu.

„productboard přináší revoluci do oblasti product managementu. Za posledních několik let se organizace produktového managementu stala rozhodujícím centrem skvěle řízených firem. Jsme nadšeni jejich vývojem a vedoucím postavením na trhu,“ uvedl Jam Hammer, General Partner v Index Ventures, který se s investicí stává také členem představenstva startupu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Leyter

Z příběhu projektu, který se z původně jednoduché služby postupně mění na široce rozkročený seznamovací portál s globálními ambicemi, si lze vzít poměrně dlouhou řadu ponaučení. A důležité je, že si to uvědomují i jeho tvůrci. O Leyteru jste možná slyšeli v reklamě, ani zdaleka jste ale neslyšeli všechno...