Přihlášky do CzechAcceleratoru lze podávat do půlky února

Agentura CzechInvest zveřejnila již pátou výzvu do projektu CzechAccelerator, který je určen pro malé a střední technologické firmy. Pokud byste rádi rozvíjeli své podnikatelské plány a projekty, hledali partnery pro byznys a získávali zkušenosti ve světových technologických inkubátorech, můžete se na pobyty probíhající ve druhé polovině příštího roku hlásit do poloviny února 2013.

Program CzechAccelerator je zaměřený na firmy z oblasti ICT, zdravotnické techniky, biotechnologie, life sciences, čisté technologie, přesného strojírenství a nanotechnologií. Na vybrané projekty čeká bezplatný pronájem kancelářských prostor ve zvolené destinaci, poradenské služby v oblasti duševního vlastnictví, účast na networkingových akcích, mentoring od zahraničním expertů a mnoho dalšího. Odcestovat lze do Silicon Valley, Bostonu, Singapuru, Izraele nebo do Švýcarska.

Firmy se mohou hlásit buď na jeden pobyt dlouhý tři až šest měsíců v období 1.července až 31. prosince 2013, nebo na dva pobyty ve stejném období, z nichž nesmí ani jeden být kratší než jeden měsíc, celková délka obou pobytů musí být alespoň čtyři měsíce a mezi jednotlivými pobyty musí být minimálně měsíc přerušení.

  • Výzvu s odkazem na PDF dokument s kompletním zněním v českém a anglickém jazyce a přihláškou do programu najdete na této stránce.
  • Bližší informace o výhodách programu si přečtěte na této stránce.
  • Přihlášky posílejte na accelerator@czechinvest.org do 14. února 2013.

Projektu se dosud zúčastnily přes dvě desítky firem, některé z nich opakovaně. Cílem je pomocí poradenských služeb, zaměřených především na rozvoj manažerských zkušeností a posílení marketingových schopností, podpořit rozvoj inovativních českých firem na vyspělých zahraničních trzích. Součástí poskytovaného poradenství je podpora v procesu získávání financování formou business angels či rizikového kapitálu, snadný přístup k potenciálním strategickým partnerům a špičkovým poradcům či účast na networkingových akcích a seminářích s investory.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

QPrize: O 100 tisíc eur mohou poprvé soutěžit i naše startupy

Globální startupová soutěž QPrize pořádaná Qualcomm Ventures nově zahrnuje také východní část Evropy. Celkem probíhá v osmi regionech a na vítěze každého z nich čeká investice 100 tisíc dolarů (v Evropě 100 tisíc eur) a postup do celosvětového finále s možností získat dalších 150 tisíc dolarů. Přihlašovat se lze do 17. srpna.