Přihlášky do API Mashup Contest už jen do konce května

Po dvou úspěšných kolech v loňském roce se vrací API Mashup Contest s novými partnery, porotci a dalšími mentory. Zájemcům o účast v soutěži zbývá na přihlášení necelý týden.

Po společnosti Google, která se rozhodla se stát partnerem na podzim 2011, se připojil GUG.cz,otevřené společenství uživatelů nástrojů a aplikací Google. “V developerské komunitě je spousta skvělých nápadů, které čekají na to dostat se do síně slávy. Líbí se nám, že jim právě toto může nabídnout API Mashup Contest, který zároveň nabízí možnost ty nejlepší nápady posunout na vyšší úroveň,” říká Dan Franc z GUG.cz, který konzultuje i pro další GTUG ve světě.

Mezi porotci je Esther Dyson, světová celebrita mezi angel investory, Gillian Muessig, zakladatelka SEOmoz, Martin Bryant, hlavní editor The Next Web, Jon Bradford z londýnského akcelerátoru Springboard a několik předních angel investorů z Polska.

“Rád vidím Esther a Gillian v porotě – genderová rovnováha je dobrá věc. Věřím, že zpětná vazba od porotců a mentorů pomůže přihlášené projekty nakopnout,” říká zakladatel soutěže Pavel Čurda. API Mashup Contests probíhá po celý rok a je určený primárně pro developery z Evropy, kteří se nebojí angličtiny.

Cílem soutěže je dát autorům dobrých internetových projektů (minimálně ve fázi prototypu) využívajících nějaké API možnost zhodnotit komerční potenciál s pomocí zkušených investorů a podnikatelů, kteří také poskytnou rady, kam projekt dál směrovat. Kromě toho akce pomůže získat chybějící členy do týmu a mentory z oblastí, kde týmy potřebují pomoc.

  • Projekty je třeba přihlásit do 31. května 2012, výsledky se veřejnost dozví 15. června.

Pro nejlepší jsou připraveny také ceny, top projekty dostanou i mediální podporu od partnerů The Next Web, Programmable Web, Deutsche Startups, MAM Startups, Lupa.cz a dalších.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Robinem Raszkou

Tentokrát jsme v našem internetovém sklepení přivítali Robina Raszku, spoluzakladatele vývojářské firmy Tapmates. Řekl nám, jak se to má s jejich aplikací pro Kevina Rose, proč se články na TechCrunchi přeceňují a prozradil i něco málo o novém ambiciózním projektu.
Přečtěte si více

Lifesta, aneb Groupon pro nevyužité kupony

Svět hromadného nakupování je bohatší o nový rozměr v podobě startupu Lifesta, který na profesionální úrovni zajišťuje obchod s nevyužitými kupony. Jeho cílem je pomoci všem, kdo propásli svou vysněnou nabídku, nebo ji nestihnou či nechtějí využít. A něco na tom trhnout.