Přichází série hackathonů: Rockaway s Amazonem očekávají tvorbu globálních aplikací

Prahu, Brno a Ostravu čeká série hackathonů, která odstartuje ještě v říjnu. Během třiceti hodin budou muset týmy o čtyřech až šesti lidech najít řešení reálných problémů z oblasti fintech, dopravy nebo e-commerce. K dispozici budou mít Amazon Web Services (AWS). Česká vývojářská komunita tak získá možnost vyzkoušet si tvorbu globálních aplikací.

Cílem hackathonů je podle organizátorů také ukázat potenciál nejnovějších platforem a nástrojů. „Nejsilnější stránkou technologie AWS je jednoduché nastavení, spuštění na dalších trzích a zprovoznění celé služby. Dá se říct, že podtitul by mohl znít globální aplikace snadno a rychle,“ říká Jiří Psota, šéf vývoje v Bileto, který se bude hackathonů účastnit jako mentor.

„Špičkové vývojáře a využívání nejnovějších technologií bereme jako základ úspěchu. Startupy z našeho portfolia mají globální ambice a využití technologií jako je AWS je jedna z možností, jak produkt připravit na škálování na zahraniční trhy už od samotného začátku,“ vysvětluje důvody pro organizaci hackathonů Dušan Zábrodský z Rockaway.

Kromě Rockaway a jejich Rockaway Value Creation týmu projekt podporuje také Amazon, který dodá technologii. Mentoři budou přítomni, mimo samotných hackathonů, také na Kick-off Meetingu. Ten proběhne 9. října v sídle Rockaway, kdy se účastníci budou moci seznámit s přesným zadáním, začít skládat pracovní týmy a poslechnout reálné case studies od lektorů.

„Máme přehled o tom, v jakých oborech je stále nevyužitý potenciál pro nové technologie a současně příležitost vytvořit něco nového. Zadání proto chystáme tak, aby opravdu ukázalo na existující problémy. Budeme vycházet z reálných dat, která nejsou běžně dostupná a na konci očekáváme funkční řešení,“ říká Vojta Roček, který má na starosti business inteligence v Rockaway a je dalším z mentorů.

Registrační poplatek na hackathony je 200 Kč, vítězné projekty pak získají například lístky na konference, odborné publikace nebo vouchery na vzdělávací kurzy.

Harmonogram:

rockaway_aws_hackathon_kickoff

Kick-off meeting se bude konat 9. října v pražské centrále Rockaway.

rockaway_aws_hackathon_praha

První hackathon: 16. a 17. října, Impact Hub Praha.

rockaway_aws_hackathon_brno

Druhý hackathon: 20. a 21. listopad, Impact Hub Brno.

rockaway_aws_hackathon_ostrava

Třetí hackathon: 11. a 12. prosince, Impact Hub Ostrava.

banner_zabrodsky

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Jak Češi nakupují online a kudy vede jejich cesta ke zboží

Jsou české e-shopy úspěšné? Jak se vyvíjejí v čase? Které investice se jim dle množství a výše uzavřených obchodů vyplatí? Kdo, jak, proč a za kolik nakupuje online? A jak nejčastěji platí? To, ale také třeba odkud na české e-shopy přichází nejvíce návštěvníků a jak jednotlivé zdroje návštěvníků fungují (či nefungují), zodpoví infografika na téma e-commerce v Česku.
Přečtěte si více

Google s novou podobou kampaní sloučil mobilní a desktopové AdWords

Nové kampaně AdWords od Googlu, které společnost připravuje na spuštění do konce měsíce, výrazně zjednoduší kombinování desktopové a mobilní reklamy ve vyhledávání. Pomocí systému zvyšování či snižování reklamních nabídek (bidů) pro lokaci, zařízení a čas, spolu s nástavbami nastavitelnými pouze pro mobilní či desktopovou reklamu, bude možné velké množství dosavadních kampaní vzájemně sloučit.