Přichází Foodpanda, globální konkurence rozvážkových služeb

DámeJídlo, JídloTeď a dalším rozvážkovým službám přibyla nová a globální konkurence. Foodpanda přichází z Německa a má za sebou kromě jiného i ruský kapitál.

Tři miliardy lidí, osmadvacet zemí na pěti kontinentech. Teď už i v Česku. Jak jsme už na začátku prázdnin prorokovali, Foodpanda pokračuje v rychlé expanzi do celého světa. “Česko je velmi rychle rostoucí trh. Doufáme, že díky naší schopnosti rychle obsazovat nové trhy nám pomůže k úspěchu,” tvrdí v tiskové správě Peter Varga, šéf tuzemské pobočky.

Snímek obrazovky 2013-08-19 v 11.43.09 (2)

Osobnost šéfa je sama o sobě zajímavá pro celý průběh souboje o nový trh. Peter Varga má za sebou totiž kariéru v SocialBakers, ale třeba i ve Slevomatu. Koneckonců diskuse nad tím už jede na Twitteru.

Český trh, si díky DámeJídlo.cz (podívejte se na půl roku starý rozhovor s Tomášem Čuprem) a možná částečně JídloTeď.cz teprve na rozvážky začíná zvykat. Nový velký hráč by mohl celou scénu pořádně rozjet. Bude to ale možná chvilku trvat. Česká Foodpanda totiž operuje hlavně v Praze a svou regionální síť si, narozdíl od tuzemských projektů, teprve buduje.

Konkurence už se přitom vrhá na Slovensko. “Od začátku září spustíme kurýrní službu v Bratislavě a do konce roku chceme vyřizovat deset tisíc objednávek měsíčně,” popisuje plány další expanze služby DámeJídlo její zakladatel Tomáš Čupr.

Panda se nebojí koupit jedničku

Panda řádí ale i v cizině. V našem regionu už služba funguje v Rusku, Polsku a Maďarsku. V Brazílii momentálně kupuje místní konkurenci Megamenu. Minulý týden si služba, která na jihu Ameriky funguje pod názvem hellofood pohltila svého konkurenta Jánamesa. Podobně, jako to už provedla třeba v Singapuru nebo v Maďarsku.

V zádech má peníze z velkého Ruska. Dmitry Falkovich a jeho fond Phenomen Ventures totiž nejsou žádná ořezávátka. A to i přesto, že fungují teprve dva roky. Stihli si pořídit podíly ve službách jako FAB, Virool (služba na generování views pro “virální videa”), Mail.ru (IPO v roce 2010 za solidních 5 miliard dolarů), Hailo (online taxi dispečink podobný Uberu) a dalších. Foodpanda zároveň prošla jedním z nejúspěšnějších inkubátorů Rocket Internet, který se zapojil i do samotného financování služby.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pražští 360Cities vydali svou panoramatickou aplikaci také pro iPad

Obrovské panoramatické fotografie světových metropolí, přírodních krás nebo dokonce jiných planet jsou stále více oblíbené, jedno mají ale dost často společné. S velkou pravděpodobností je najdete na úspěšné službě 360cities.net, která sídlí v České republice. Její aktuální misí je zpřístupnit panoramata všem a pomoci v tom má nová mobilní aplikace.