Prezentace: Proč je Facebook pořád skvělým startupem

Vzhledem k tomu, jakým způsobem se po nedávném IPO vyvíjí cena akcií Facebooku, se o pozitivech obří sociální sítě aktuálně příliš nemluví. To je podle francouzské konzultantské společnosti faberNovel chybou, a tak zpracovala svůj pohled na Facebook do devadesátistránkové prezentace.

Nutno říci, že faberNovel v prezentaci chválou rozhodně nešetří. Že názor společnosti na Facebook je pozitivní je vidno i z úvodu, podle nějž “prezentace není o IPO, protože o spekulace a finance se nezajímáme”. faberNovel naopak vyzdvihuje způsob, jak se Facebook prosadil v oblasti, která v době jeho založení rozhodně nebyla nová, a kde tolik jiných, namátkou můžeme zmínit třeba MySpace či Friendster, velkolepě selhalo.

Podle francouzské konzultační společnosti je Facebook “perfektním startupem”, a to i přes nynější vývoj na akciových trzích. Prezentace připomíná, jak se Facebook během osmi let své existence vyvíjel, a že jeho šéf Mark Zuckerberg vždy měl na prvním místě na mysli dlouhodobou vizi a výhled společnosti, zatímco současnou situaci považoval pouze za výchozí bod.

Dvě motta Facebooku “move fast and break things” a “fail fast, fail often” společnosti nejednou přinesla potíže jak s uživateli, tak s úřady, sociální síť se ale vždy dokázala s překážkami vyrovnat a nejen dále fungovat, ale hlavně neustále růst. Prezentace patří do série prezentací o nejúspěšnějších firmách internetu, které faberNovel vydává každý rok. V minulých letech se společnost zabývala Googlem, Applem a Amazonem.

Via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak inovují velké firmy? Využívají startupů!

Startupy už dávno nejsou jen uhrovití kluci z garáže dělající B2C aplikace. Rychlejší inovace, levnější akvizice nových zákazníků a schopnost přilákat nejlepší talenty z nich dělá nové ekonomické jednotky, jejichž služeb čím dál častěji využívají korporace i v České republice. Na tuto problematiku se zaměří Startup Summit, který se uskuteční 15. října 2015 v prostorách SaSaZu.