Přes mobilní Square už denně teče milion dolarů

Platební systém Square, který umožňuje každému majiteli chytrého telefonu kdykoli a kdekoli přijímat platební karty, úspěšně dokazuje potenciál smartphonů v oblasti peněžních transakcí. V současnosti přes něj probíhají každý den platby v průměru za milion dolarů.

Ještě před nějakým půlrokem přes Square probíhalo jen několik milionů plateb týdně a měsíčně se registrovalo 30 tisíc obchodníků. V současnosti Square registruje zhruba 100 tisíc nových obchodníků měsíčně.

Zatímco v lednu se za první čtvrtletí 2011 očekávaly platby v souhrnu za 40 milionů dolarů, nyní se tento odhad zdá vcelku podsazený – při současném tempu by jen za březen měl startup zvládnout více než 30 milionů. Možná i díky tomu si mohl nedávno dovolit zrušit poplatky za transakci ve výši 0,15 dolaru.

V lednu získal Square od investorů 27,5 milionu dolarů na další fungování a rozvoj. Služba je k dispozici pro iPhone, iPad a Android.

Via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Michal Hanus: Prodat AdInternet lidem z Agrofertu nebyla legrace, pomohla nám izraelská škola

Investiční fond Chenen, který založili Michal Hanus, Pavel Šťovíček a David Dvořák před osmi lety po velkolepém prodeji Logosu, si připsal další úspěch. Vydavatelství Mafra koupilo službu AdInternet. „Od začátku jsme počítali s tím, že Mafra může být jedním z potenciálních zájemců, kterým jsme službu stavěli do určité míry na tělo,“ říká k tomu Michal Hanus.