Přes Airbnb už si lidé domluvili 10 milionů noclehů

Díky systému pro snadné hledání krátkodobého ubytování v soukromých bytech Airbnb, který je mimochodem lokalizovaný i do češtiny, strávili lidé v pohodlí 10 milionů nocí a v databázi služby je nyní už 200 tisíc aktivních míst, kde lze přenocovat. Ještě přesně před rokem přitom zprostředkovaných noclehů byly teprve dva miliony.

Startup Airbnb, založený už v roce 2008, právě zažívá raketový růst zájmu a dokládá to také infografikou, která u příležitosti kulatého milníku vznikla. Má za sebou ostatně velice zajímavý podnikatelský příběh, který prezentoval Joe Gebbia ve své přednášce na letošním The Next Web – jednoznačně ji doporučujeme ke zhlédnutí.

Přes službu si někdo domluví nocleh každou druhou vteřinu a navíc je z našeho pohledu potěšující, že nejde ani zdaleka jen o americké uživatele. Spojené státy mají na svědomí necelou polovinu všech objednávek a nadpoloviční většina nabízených míst k přespání se nachází v Evropě. Společnost má v zádech asi 120 milionů dolarů venture kapitálu a chystá se rychleji expandovat na dalších kontinentech.

Spornou otázkou je samozřejmě to, kolik uživatelů služby skutečně přiznává a daní svoje zisky tak, jak se k tomu zavazují v podmínkách, ale ono to popravdě asi nikoho moc netrápí. Nabídka se ostatně zdaleka neomezuje jen na klasické byty, filtr pro vyhledávání obsahuje i kategorie jako hrad, dům na stromě, karavan, iglú, vlak, letadlo, loď, jeskyně, maják, teepee či jurta.

Total
0
Shares
Další články