Představují se první projekty zrozené ze Summer of Startups

Plán na spojení angel investorů a jejich nápadů na životaschopné projekty se zájemci o startupovou zkušenost bez rozdílu věku či profesního pozadí má za sebou první dny fungování. Ze vzájemného lákání, přemlouvání a seznamování vzešlo několik projektů, na nichž se začíná pracovat, i několik předběžných partnerství.

Start osobitého programu a jednotlivé nápady investorů jsme shrnuli už v našem pátečním článku Summer of Startups začalo, investoři ukázali trumfy. Nyní je ale jasnější, které nápady mezi zájemci o startupovou kariéru skutečně zabodovaly. Navíc se v průběhu víkendu o vlastní nápady po angel investorech podělili i samotní účastníci programu a někteří z nich zjevně slavili úspěch. Jednotlivé týmy postupně zveřejňují videa a první čtyři už máme k dispozici.

Camcada

Zajímavý tým se podle všeho podařilo vytvořit kolem StreamHostingu, fungující firmy Petra Ocáska. Ta si prošla změnou názvu a nyní se chce stát nejjednodušším nástrojem na světě pro streaming, kterého se nemusí nikdo bát. Tým čítající šest lidí včetně Josefa Nevorala (BookFan) nebo Petry Větrovské (H1) je téměř hotov, stále ale shání další vývojáře. Více viz video…

Přijď a potkej

Již delší dobu funguje i projekt Martina Dvořáka nabízející seznamovací aktivity pro mladé, který by se měl v rámci Summer of Startups dočkat vzkříšení z mrtvých a nového, modernějšího konceptu. V první fázi jsou jeho ambice lokální, následovat by ale měl i zbytek Evropy. Aktuálně má tým šest lidí, projektu se nicméně zřejmě většina z nich nebude věnovat na plný úvazek.

Homybank

Nápad Miroslava Polacha má spojit lidi, kteří chtějí zhodnotit své peníze a zároveň pomoci, s těmi, kdo si chtějí výhodně půjčit bez spoléhání na finanční instituce. Zatím se zdá, že projekt má zajištěny peníze na rozjezd i počáteční zájem investorů a aktuálně shání ještě člověka na PR, marketing a copywriting. Prvního produktu bychom se mohli dočkat už za měsíc.

Faceync

Martin Hašek při prezentacích zaujal námětem na službu, která bude vyhledávat dvojníky skrze obrázky na sociálních sítích. Dvoučlenný tým hledá programátory i případné investory a bude se moci opřít o speciální podporu ze strany Node5.

Kdo další si brousí zuby

Videa se máme brzy dočkat i od služby pracovně nazvané Videopohovory, kterou v pátek představil Jan Všianský z 42Angels. Její ambicí je změnit trh s pracovními videopohovory a tým už má kolem pěti lidí, kteří si zatím vyjasňují své role. Během deseti dní by mělo dojít k dalšímu setkání a nakopnutí projektu. Uspěl i další z investorů Petr Hromádko se svým ambiciózním bezpečnostním projektem na komplexní ochranu webů před všemi typy hrozeb – na místě sehnal tři členy týmu a další zájemci se prý ozvali díky našemu pátečnímu článku (máme radost!). Jakmile se Petr vrátí z dovolené, vrhnou se na to.

Michal Bláha má zatím pro svou aplikaci Reminders na sjednocení notifikací a upozornění napříč iOS službami jednoho člena týmu, v průběhu týdne se prý dozvíme víc. Bláhův projekt Top Photo Places poskytující kompletní servis doporučení a rad pro fotografy se na úvodním večeru těšil zřejmě největší popularitě, bližší informace ale zatím nemáme. Co se týče nápadů z hlav “řadových” účastníků, podporu našla ještě Festival App od Ondřeje Kroupy – zatím se přihlásil grafik a projektu vypomůže také Node5. Video má být hotové velmi brzy.

A kdo má osud nejistý

Dílčích úspěchů dosáhl projekt inteligentního vyhledávání Rosti Jančíka, který sice nesehnal další členy týmu, ale zájem o něj projevil Jan Všianský a nyní probíhají jednání o možné spolupráci. Projekt Dog2Dog od Václava Nekvapila také neulovil nové talenty, autor na něm nicméně dál pracuje a přichystá video, stejně jako Ondřej Konečný pro své Vkladej.cz. Liana Dimukhametova s Realityshow se zase nakonec s podporou Node5 postará o vytvoření časosběrného dokumentu o místních startupech.

Musíme uznat, že jsme vážně zvědaví, jestli se touto cestou podaří vytvořit fungující a úspěšné firmy. Další videa, informace a podrobnosti budeme přinášet postupně.

Total
0
Shares
Další články