Předposlední týden v červnu si rezervujte na Startup Summit. Bude to jízda!

Czechs & Slovaks meet West, West meets Czechs & Slovaks. To je podtitul červnového Startup Summitu, který se letos plně přepne do angličtiny, přivede zahraniční řečníky i média, nabídne soutěž pro začínající firmy pod vedením amerických investorů a využije přítomnost jinak těžko dostupných hostů z USA, Británie, Německa, Nizozemí a dalších zemí i formou úzce zaměřených workshopů.

Když jsme byli na začátku února v Silicon Valley s partou ze StartupYardu, jeli jsme tam i s jedním jasným cílem. Všude, kde to půjde, pitchovat české a slovenské úspěchy, potenciál i výzvy k překonání coby pozvánku na letošní Startup Summit. Loňský ročník dobře zafungoval jako nultý, ale věděli jsme, že teď už musíme jít o krok dál. A tak jsme taky učinili a na tříminutovou prezentaci jsme sbírali zpětnou vazbu od RocketSpace v San Francisku až po TechStars v Boulderu. A míra zájmu o to, co se tady děje, nás velmi příjemně překvapila, stejně jako povědomí o místních startupech.

Myslíme si, že alespoň částečnou odpovědí na některé místní problémy je větší napojení na zkušené lidi zvenku a silnější zahraniční zkušenost. Stejně jako naslouchání Čechům a Slovákům, kteří jsou úspěšní od Asie po USA. A stejně tak si myslíme, že právě letos je ta pravá chvíle, protože věci se dávají do pohybu. Více o tom, proč si to myslíme, si můžete přečíst i v našem článku Polemika na obranu českých a slovenských startupů.

Letošní Startup Summit proto bude především událostí, která propojí Česko a Slovensko novými vazbami na lidi z celé řady zemí. Na média, akcelerátory či podnikatele ze Spojených států, Velké Británie, Německa, ale také Polska či Ruska. I na ty obligátní “investory ze Silicon Valley”, kteří budou mimo jiné součástí soutěže, která nejlepším týmům zajistí lístek do Valley, mentoring a schůzky s potenciálními obchodními partnery i investory.

A protože během jednodenní konference může být problém stihnout potkat všechny ty správné lidi, kteří budou k dispozici, rozhodli jsme se program rozšířit právě s důrazem na networking. Na páteční konferenci naváže volnější víkendový program vytvořený speciálně k tomuto účelu, čtvrtek zase bude patřit workshopům na témata jako jsou patenty či získávání investic, a to v režii zvučných jmen.

Už v příštích dnech a týdnech začneme zveřejňovat jména řečníků, zatím si můžete koupit early bird lístky za polovinu konečné ceny jako odměnu za důvěru, kterou v nás tím vložíte. V ideálním případě také nezapomeňte potvrdit účast na Facebooku. S tím, jak se naše aktuální představa o programu bude měnit v realitu a zatím jen předjednaní řečníci řeknou své definitivní ano, budeme postupně zdražovat. Držme si palce – máme se ještě hodně kam posouvat.

Total
0
Shares
Další články