Pražští DataMolino vyrazí na globální Demo Day akcelerátoru Wayra

V Sao Paulu a v Londýně proběhne 12. listopadu druhý mezinárodní Demo Day, kde se budou prezentovat nejlepší týmy rozeseté po světě ve startupových akcelerátorech Wayra. Ty společnost Telefónika vybudovala už ve 12 zemích.

Prezentace před investory, podnikateli i médii se zúčastní firmy z devíti zemí a mezi nimi i DataMolino z pražské akademie Wayry. Evropská část Demo Day se uskuteční v Londýně jako součást NOAH Internet Conference, týdne věnovaného setkávání významných fondů a investorů nad budoucí podobou ekonomiky Evropy.

“Tato akce představuje klíčový moment našeho kalendáře a je pokračováním schůzek, které jednotlivé akademie pořádají pro investorskou komunitu na konci každého cyklu. Poslední fáze schůzek se pak odehraje ve Spojených státech, kde vlivným americkým investorům nabídneme příležitost přispět k úspěchu námi akcelerovaných startupů,” uvedl Simon Devonshire, šéf evropské Wayry.

Dosud Wayra investovala do 295 startupů v dvanácti státech a více než dvaceti odvětvích. V České republice je v současné době Wayra v polovině svého prvního běhu s osmi startupy. Konkrétně DataMolino lákají na slogan: “Můžete tisknout faktury díky Guttenbergovi. Můžete je scanovat díky Xeroxu. Můžete je elektronicky zpracovávat díky DataMolino.” Snadnou práci s fakturami a v nich obsaženými daty, jakou mají k dispozici velké společnosti, chtějí zprostředkovat i pro menší firmy.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Dušan Vítek: Peníze jsou blbá motivace

Už před 13 lety, kdy u nás slovo startup neexistovalo, pomáhal Dušan Vítek rozjet pobočku české společnosti Kerio v Silicon Valley. Na rozdíl od přelétavých startupistů dneška to s ní táhl až do letoška, patnáctileté výročí už spolu však neoslaví - nyní se rozhodl uspět s vlastní službou Portadi, nástrojem pro správu přístupů ke cloudovým službám.