Pražští DataMolino vyrazí na globální Demo Day akcelerátoru Wayra

V Sao Paulu a v Londýně proběhne 12. listopadu druhý mezinárodní Demo Day, kde se budou prezentovat nejlepší týmy rozeseté po světě ve startupových akcelerátorech Wayra. Ty společnost Telefónika vybudovala už ve 12 zemích.

Prezentace před investory, podnikateli i médii se zúčastní firmy z devíti zemí a mezi nimi i DataMolino z pražské akademie Wayry. Evropská část Demo Day se uskuteční v Londýně jako součást NOAH Internet Conference, týdne věnovaného setkávání významných fondů a investorů nad budoucí podobou ekonomiky Evropy.

“Tato akce představuje klíčový moment našeho kalendáře a je pokračováním schůzek, které jednotlivé akademie pořádají pro investorskou komunitu na konci každého cyklu. Poslední fáze schůzek se pak odehraje ve Spojených státech, kde vlivným americkým investorům nabídneme příležitost přispět k úspěchu námi akcelerovaných startupů,” uvedl Simon Devonshire, šéf evropské Wayry.

Dosud Wayra investovala do 295 startupů v dvanácti státech a více než dvaceti odvětvích. V České republice je v současné době Wayra v polovině svého prvního běhu s osmi startupy. Konkrétně DataMolino lákají na slogan: “Můžete tisknout faktury díky Guttenbergovi. Můžete je scanovat díky Xeroxu. Můžete je elektronicky zpracovávat díky DataMolino.” Snadnou práci s fakturami a v nich obsaženými daty, jakou mají k dispozici velké společnosti, chtějí zprostředkovat i pro menší firmy.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Rastislav Turek: Ake startupy by som rad videl ja

Jaké vlastnosti a postoje by v ideálním případě měli mít zakladatelé startupů? A jak by měli k podnikání přistupovat? U příležitosti vyhlášení nového kola StartupYardu se vynořilo několik zajímavých příspěvků, které se nad budováním inovativní firmy zamýšlejí. Jeden z těch nejzajímavějších sepsal náš slovenský oblíbenec Rastislav Turek.
Přečtěte si více

Jak jsem se stal estonským startupistou v Zerply.com

Josef Minařík jel původně do Tallinnu studovat a o startupech nevěděl nic. Dnes je hlavním vývojářem globální služby, kde má profil i estonský prezident, a která se po první úspěšné investici nyní poohlíží po velkých penězích. A jak sám říká ve svém vyprávění, návrat k předchozímu způsobu práce už si téměř nedokáže představit.