Pražští DataMolino vyrazí na globální Demo Day akcelerátoru Wayra

V Sao Paulu a v Londýně proběhne 12. listopadu druhý mezinárodní Demo Day, kde se budou prezentovat nejlepší týmy rozeseté po světě ve startupových akcelerátorech Wayra. Ty společnost Telefónika vybudovala už ve 12 zemích.

Prezentace před investory, podnikateli i médii se zúčastní firmy z devíti zemí a mezi nimi i DataMolino z pražské akademie Wayry. Evropská část Demo Day se uskuteční v Londýně jako součást NOAH Internet Conference, týdne věnovaného setkávání významných fondů a investorů nad budoucí podobou ekonomiky Evropy.

“Tato akce představuje klíčový moment našeho kalendáře a je pokračováním schůzek, které jednotlivé akademie pořádají pro investorskou komunitu na konci každého cyklu. Poslední fáze schůzek se pak odehraje ve Spojených státech, kde vlivným americkým investorům nabídneme příležitost přispět k úspěchu námi akcelerovaných startupů,” uvedl Simon Devonshire, šéf evropské Wayry.

Dosud Wayra investovala do 295 startupů v dvanácti státech a více než dvaceti odvětvích. V České republice je v současné době Wayra v polovině svého prvního běhu s osmi startupy. Konkrétně DataMolino lákají na slogan: “Můžete tisknout faktury díky Guttenbergovi. Můžete je scanovat díky Xeroxu. Můžete je elektronicky zpracovávat díky DataMolino.” Snadnou práci s fakturami a v nich obsaženými daty, jakou mají k dispozici velké společnosti, chtějí zprostředkovat i pro menší firmy.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Originální umění z pohodlí gauče: ArtBanana už se ujala v 8 galeriích

Když se řekne investování do umění, většina lidí si představí zástupy miliardářů ve světových aukčních síních, kteří v napjaté atmosféře draží rozměrná díla Andyho Warhola či Pabla Picassa. Díla za částky, které jsou pro běžného smrtelníka doslova absurdní. Ale pořídit si domů originální obraz jde i jinak