Pražští 360Cities vydali svou panoramatickou aplikaci také pro iPad

Obrovské panoramatické fotografie světových metropolí, přírodních krás nebo dokonce jiných planet jsou stále více oblíbené, jedno mají ale dost často společné. S velkou pravděpodobností je najdete na úspěšné službě 360cities.net, která sídlí v České republice. Její aktuální misí je zpřístupnit panoramata všem a pomoci v tom má nová mobilní aplikace.

Znáte 360cities? Možná ne podle jména, ale určitě už jste viděli některá úžasná panoramata, která jsou na téhle stránce k vidění (třeba to z Marsu). Návštěvu rozhodně vřele doporučujeme, už proto, že tahle parta je docela svérázný úkaz na české technologické scéně. V rostoucím mezinárodním týmu momentálně žádný Čech není, ale přinejmenším jeho šéf Bruce Pales se nijak netají tím, že už to “na šestce” má nejspíš na doživotí. Mimochodem má skvělý smysl pro humor, českou povahu má parádně zmáknutou (rozhodně si nedělá žádné iluze) a je dokonce členem ironického klubu cizinců, kteří sbírají body za dělání typicky českých věcí.

To jsme ale drobátko odbočili…  Přestože 360cities mají největší kolekci světa a věrnou komunitu profesionálních fotografů, jejichž panoramata se díky vzájemným dohodám stávají součástí mapových služeb od firem jako je Google či Microsoft, už v rámci loňského TheNextWeb nám Bruce prozradil ještě větší ambici. Aktuálním hlavním cílem je převedení panoramatických fotografií do mainstreamu a jejich popularizace díky mobilním aplikacím, které umožní vytváření panoramatických fotografií komukoliv, přidají prvky gamifikace (plnění úkolů, mapování vybraných míst), možnosti sdílení a podobně.

Prvním krokem v tomto snažení se nedávno stala aplikace 360Cities Panorama pro iPhone, která se včera dočkala vydání nové verze optimalizované také pro iPady. Je to sice zatím stále teprve začátek a konkurence už existuje, začátek je to ale velice zajímavý. Každopádně teď už víte, že když panoramata, tak jedině ta z Česka.

Total
0
Shares
Další články