Pražský kosmický inkubátor hledá první startupy, podpoří je 50 tisíci eur

CzechInvest otevřel první výzvu pro podávání žádostí o účast v kosmickém inkubátoru ESA BIC Prague. Přijímat je bude do 3. října. Žádost je potřebné doložit průvodním dopisem, byznys plánem a inkubačním plánem (vše v angličtině).

Účastnici pak budou moci v Prague Startup Centre sídlícím v pražském Paláci Adria hledat využití kosmických technologií pro běžný život. „Jsme zvědaví na nápadny, se kterými české startupy určitě přijdou,“ uvádí manažer projektu Marek Aldorf. „Od nás se jim dostane odborného vedení a poradenství, získají přístup do mezinárodní sítě partnerů a budou moci čerpat i finanční podporu, a to do výše až 50 tisíc eur,“ dodává.

Během pěti let bude moci ESA BIC Prague absolvovat 25 firem. Současná výzva je kontinuální a v následujícím roce bude mít 4 uzávěrky. Pokud potřebujete pomoct se sestavením žádosti, CzechInvest poradí.

17. sprna 2016 od 17:30 v sídle agentury ve Štěpánské ulici v Praze pořádá workshop. Přihlásit se na něj a další informace a podrobnosti můžete najít na stránkách ESA BIC Prague.

Praha se stala součástí sítě podnikatelských inkubátorů Evropské kosmické agentury (ESA) letos v květnu. První kosmický inkubátor v regionu střední a východní Evropy kromě ESA financuje i hlavní město Praha. Každá ze stran přispěla částkou 22,3 milionu korun.

prague startup centre esa bic prague

Inkubátor podpoří také Komerční banka, která účastníkům poskytne zvýhodněné úvěrové financování. Mohoud od ní získat zvýhodněný úvěr až 100 tisíc eur, tedy přibližně 2,7 milionu korun, se splatností deset let.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Janem Bartou

Nových generických domén se v praxi dočkáme nejdřív za dva roky, přinejmenším jedna už má ale českého zájemce. Vlastník statisíců domén Jan Barta je sice k novému modelu skeptický, s dalšími partnery je ale připraven investovat půl milionu dolarů do projektu volně dostupných domén pro třetí svět s koncovkou .free.
Přečtěte si více

Už zítra proběhne v pražském Světozoru TEDxPrague Cinema

Ve středu 27. března se od 20.30 v pražském kině Světozor uskuteční TEDxPrague Cinema, první letošní promítání vybraných přednášek z inspirativních konferencí TED - takzvaných TEDTalks. Řečníky, které pojí společné téma "Na vlastní nohy", pro večer vybírala Petra Hubačová, zakladatelka business akcelerátoru pro firmy TechSquare a konferencí TEDxPrague, která zároveň bude večerem provázet.