Pražské Pioneers Unplugged bude malou ochutnávkou velké Vídně

Předehra největší startupové akce střední Evropy začne ve smíchovském TechSquare už příští čtvrtek. Kromě šéfa celého festivalu se objeví i ostřílený Brňák ze Silicon Valley, nadšený kuchař a spustí se jedna služba. K tomu samozřejmě pivo zadarmo. Za deset euro, co víc si přát.

Jeden večer, nabitý program a mejdan. Ve zkratce Ondrej HomolaMarcel Vargaestok a David Spáčil. Prvně jmenovaný má za sebou cestu z Brna až do Silicon Valley a byznys jeho party ve startupu Corinth je postavený na vzdělávacích aplikacích hlavně pro tablety.

Druhý speaker působil léta v korporaci, aby se pak na všechno vykašlal a založil si kuchařskou školu. Zakladatel ChefParade a všech návazných aktivit – Marcel Vargaestock. “V současnosti začínáme s pojízdnou restaurací a pracujeme na cestovní kanceláři pro milovníky jídla,” tvrdí startupista, který má za sebou pět let v Procter and Gamble.

Na závěr akce nastoupí David Spáčil a odlaunchuje si svou službu Videoflot. Stránky, které mají spojovat ty, kteří po videu touží a ty, kteří video profesionálně vyrábějí.

To ale není všechno. “Kromě holek z Pioneers Unplugged dorazí i šéf Pioneers Festivalu Tim Röhrich, aby mohl osobně představit novinky,” říká Petra Hubačová z TSQ. Akci podpořila Raiffeisenbank a pít se bude Kingswood cider. To všechno bude ale prostě jen ochutnávkou toho, co čeká návštěvníky na za měsíc a něco ve Vídni. Registrovat se můžete na stránkách akce.

Pioneers začnou na Halloween

Pioneers je jednou z největších startupovou akcí v regionu. Vídeň si díky ní přivlastňuje pozici technologického hubu celé střední Evropy. Do letošní startupové soutěže Top 50  Pioneers Challenge se podle našich informací dostaly i dvě české naděje.

Není divu, že se kolem akce točí plno velkých firem. TechSquare vypravuje díky podpoře portálu Seznam.cz speciální startupbus. A ten má celkem kouzelné parametry – kdo si totiž koupí lístek na festival přes TSQ, dostane ještě dopravu a ubytování na tři noci ve Vídni k tomu.

Akce začne ve Vídni na konci října. Devětadvacátého ale proběhne exkluzivní Investors Day pouze pro zvané. Mezi hosty a řečníky najdete zástupce Googlu, Apple, Singularity University, Pebble či Stripe, řadu významných venture investorů nebo zásadní mezinárodní média typu Wired, TechCrunch či Forbes.

 

Total
0
Shares
Další články