Pražské Flow Studio dostalo od Synotu čtvrt milionu dolarů

Nezávislé herní vývojové studio získalo seed investici od loterijní společnosti Synot. Flow Studio je známé především díky svým iOSovým titulům Power of Logic a Sortee, které si stáhlo přes dva a půl milionu lidí.

S novými penězi chce firma do roka spustit několik aplikací pro Leap Motion. “Hledáme nové trhy, kde by šlo Leap Motion využít. Od zábavy až po vzdělávání,” píší Flow Studio na svém blogu. Díky penězům a jasnému cíli by se tak z českých vývojářů mohli stát lídři aplikací pro nový způsob ovládání.

“Podporujeme nadějné IT firmy už několik let. Flow Studio rychle získal naší pozornost díky jejich zápalu a profesionálnímu přístupu,” tvrdí v tiskové zprávě Miroslav Valenta, obchodní ředitel Synotu pro Česko a Slovensko a dodává, že samozřejmě vidí i možný potenciál pro propojení schopností Flow Studia s core byznysem Synotu. Tím jsou hry a loterie.

Investici si pochvaluje i spoluzakladatel Flow Studio Richard Hořín. “Díky spojení s rodinou Synot získávámě přístup i k zajímavým startupům jako jsou třeba Madfinger Games, autoři hitů jako Dead Trigger nebo Shadow Gun,” vysvětluje. Do brněnské herní firmy investoval Ivo Valenta, nadšený majitel Synotu a svého iPadu, už před dvěma lety.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: CDN77

V lokálním měřítku dokázal Zdeněk Cendra uspět poměrně jednoznačně, v tom globálním se ale dosud jeho projektům zase tolik nedařilo. Posloužily však jako živná půda pro aktuálně rozjetou službu CDN77, která rok od spuštění oslavuje rychlým růstem a překlopením do zisku.