Pražská Wayra si v květnu vybere z dvaceti nejlepších projektů, startuje v červnu

Globální startupový akcelerátor Wayra už zná adresu své pražské pobočky – sídlit bude na Václavském náměstí. Týmy do svého prvního českého běhu vybere po menším zpoždění oproti původním plánům v květnu a naplno pracovat by měly začít během června. Nejvíc projektů je z Česka, nechybí ale ani zájemci z mnoha dalších zemí.

Akcelerátor Wayra ve své první globální výzvě přilákal 3444 týmů z dvacítky zemí po celém světě. Do květnového hodnocení Wayra Week, ve kterém budou vybrány týmy do pražské Wayra Akademie, jich postoupilo 21. Wayra Akademie má už také své pražské sídlo – nejpozději v červnu tohoto roku se nastěhuje do upravených prostor v budově Diamant na Václavském náměstí.

V budově Diamant na Václavském náměstí v Praze právě zahajují práce na úpravě prostor, kde během června začnou pracovat členové deseti týmů Wayra Akademie. “Vítězné týmy se mohou těšit na velmi přívětivé a inspirativní prostředí, které odpovídá designu ostatních Wayra Akademií kdekoliv na světě. Za všemi totiž stojí stejné architektonické studio ze Španělska – Quanto Architectura,” uvedl Felix Geyr, ředitel pro strategii a rozvoj podnikání společnosti Telefónica Czech Republic, který zastřešuje program Wayra v České republice.

Prozatím ale není jasné, kdo v nových prostorách zasedne. To se rozhodne v rámci květnové tréninkové akce Wayra Week. V období od 15. do 17. května bude mít 21 předvybraných týmů příležitost svůj projekt dále rozpracovat a prezentovat komisi odborníků, podnikatelů a investorů.  Ta pak zvolí deset nejlepších nápadů, jež získají možnost pracovat ve Wayra Akademii.

“Nejvíce týmů je z České republiky, ale máme tam i týmy ze Slovenska a také týmy ze Slovinska, Chorvatska, Rumunska, Srbska, Estonska a dalších zemí střední a východní Evropy. Přihlásily se i týmy z exotických zemí, například z Alžírska, Východního Timoru, Brazílie apod. Přesně to jsme si přáli a jsme za tuto různorodost rádi, protože věříme, že pomůže i samotným projektům. Jednou z hlavních předností Wayra Akademie je skutečnost, že týmy jsou v dennodenním kontaktu, je to zdravé soupeření, které jim pomáhá pracovat rychleji a efektivněji. A samozřejmě si týmy navzájem i pomáhají,” řekl Geyr.

Vítězné týmy získají nejen prostory a podporu Wayra Akademie, ale také až 50 tisíc eur a přístup k 300 milionům zákazníků skupiny Telefónica po celém světě. Podmínky jsou stejné pro týmy v každé ze 13 Wayra akademií v Evropě i Jižní Americe. Naše vlastní dojmy z Wayry v Irsku si můžete přečíst zde.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nový vyhledávač Blekko je tu. Změní pravidla hry?

Nový hráč na nabitém poli vyhledávačů nabízí „lepší způsob, jak hledat na webu“, sklízí ale rozporuplné reakce. Získává kredit za to, že se nesnaží napodobovat ani převálcovat Google jeho vlastními zbraněmi, princip Blekka je ale kritizován jako příliš složitý a tím pádem nepoužitelný pro běžného uživatele.