Pražská Wayra si v květnu vybere z dvaceti nejlepších projektů, startuje v červnu

Globální startupový akcelerátor Wayra už zná adresu své pražské pobočky – sídlit bude na Václavském náměstí. Týmy do svého prvního českého běhu vybere po menším zpoždění oproti původním plánům v květnu a naplno pracovat by měly začít během června. Nejvíc projektů je z Česka, nechybí ale ani zájemci z mnoha dalších zemí.

Akcelerátor Wayra ve své první globální výzvě přilákal 3444 týmů z dvacítky zemí po celém světě. Do květnového hodnocení Wayra Week, ve kterém budou vybrány týmy do pražské Wayra Akademie, jich postoupilo 21. Wayra Akademie má už také své pražské sídlo – nejpozději v červnu tohoto roku se nastěhuje do upravených prostor v budově Diamant na Václavském náměstí.

V budově Diamant na Václavském náměstí v Praze právě zahajují práce na úpravě prostor, kde během června začnou pracovat členové deseti týmů Wayra Akademie. “Vítězné týmy se mohou těšit na velmi přívětivé a inspirativní prostředí, které odpovídá designu ostatních Wayra Akademií kdekoliv na světě. Za všemi totiž stojí stejné architektonické studio ze Španělska – Quanto Architectura,” uvedl Felix Geyr, ředitel pro strategii a rozvoj podnikání společnosti Telefónica Czech Republic, který zastřešuje program Wayra v České republice.

Prozatím ale není jasné, kdo v nových prostorách zasedne. To se rozhodne v rámci květnové tréninkové akce Wayra Week. V období od 15. do 17. května bude mít 21 předvybraných týmů příležitost svůj projekt dále rozpracovat a prezentovat komisi odborníků, podnikatelů a investorů.  Ta pak zvolí deset nejlepších nápadů, jež získají možnost pracovat ve Wayra Akademii.

“Nejvíce týmů je z České republiky, ale máme tam i týmy ze Slovenska a také týmy ze Slovinska, Chorvatska, Rumunska, Srbska, Estonska a dalších zemí střední a východní Evropy. Přihlásily se i týmy z exotických zemí, například z Alžírska, Východního Timoru, Brazílie apod. Přesně to jsme si přáli a jsme za tuto různorodost rádi, protože věříme, že pomůže i samotným projektům. Jednou z hlavních předností Wayra Akademie je skutečnost, že týmy jsou v dennodenním kontaktu, je to zdravé soupeření, které jim pomáhá pracovat rychleji a efektivněji. A samozřejmě si týmy navzájem i pomáhají,” řekl Geyr.

Vítězné týmy získají nejen prostory a podporu Wayra Akademie, ale také až 50 tisíc eur a přístup k 300 milionům zákazníků skupiny Telefónica po celém světě. Podmínky jsou stejné pro týmy v každé ze 13 Wayra akademií v Evropě i Jižní Americe. Naše vlastní dojmy z Wayry v Irsku si můžete přečíst zde.

Total
0
Shares
Další články