Pražská Wayra má jasno: O jakých 10 startupech teď budeme slýchat častěji?

Mezinárodní porota včera z více než dvacítky předvybraných startupů vybrala finální desítku, která bude užívat výhod nejštědřejšího akcelerátoru v regionu po nsáledujících několik měsíců. A mezi vybranými figurují i známá česká jména.

Porota (Jan Šedivý z ČVUT, Jarmila Plachá a Lenka Kučerová z Wayry, Evžen Čekota, Amit Paunikar, Gustav Grundin z Telefónicy, Marek Jablonský ze Springtide Ventures, Lukáš Melichar, Miloš Endrle, Ivan Hruška z Rasaxu, Tomáš Orlík, Andreas Antonopolous z UNYP, Paloma Castellano z Wayry Madrid a Andrej Kiska z Credo Ventures) vybrala následující startupy, pro zajímavost dodejme, že většinu z nich jednohlasně. Všechny představíme v následujících dnech víc do hloubky:

Ingen.io

Bulharská parta chce dodat informacím kontext skrz dostupné zdroje. Jste novinář a potřebujete vědět, komu tedy patří ta vila, kam jezdí politici na výlety a jak jsou tihle lidé spříznění? Ingen.io by mělo poskytovat podobné odpovědi.

staffino.com

Aplikace, díky které zákazníci mohou dávat zpětnou vazbu. Například na obsluhu v obchodě nebo v restauraci, ale také kdekoliv jinde.

Telmedicin.com

Zajímavá platforma pro propojování lékařů a pacientů. Že bychom konečně viděli nějaký zajímavý lokální startup pro zdravotnictví?

lingout.com

Lokalizační a překladatelská služba pro vývojáře.

www.upTAXI.com

Aplikace na propojování taxikářů s přímými zákazníky. Ale s twistem – taxikář za automatizovaný dispečink nikomu neplatí a jeho vůz se mění v reklamní plochu, uvnitř které si mohu koupit třeba voucher na slevu do baru, okolo kterého zrovna jedu.

Smartsense

O projektu Ladislava Čapka jsme už podrobně psali. Geosense se zabývá vývojem informačních systémů pro správu majetku založených na mapách. Hlavním produktem je mapový portál, který umožňuje velice dobrý přehled o majetku, pozemcích, inženýrských sítích a právních vztazích, vše v provázanosti s katastrem nemovitostí. Včera už jsme se bohužel zapomněli přeptat, jestli je Smartsense rozšíření projektu, nebo pivotování jiným směrem.

AudioTrip.org

Platforma pro kompletní řešení audioprůvodců. Profesionálové vytvářejí vlastní obsah, zákazníci si pak vybírají. Ale nechybí ani whitelabel pro kohokoliv, kdo by chtěl vlastní appku.

Tabfoundry.com

A poslední z výběru jsou Tabfoundry. Ti už si před dvěma lety vyzkoušeli pobyt ve StartupYardu, teď se se svými nástroji pro malé firmy na sociálních sítích přesouvají do Wayry.

K nim se oficiálně připojily dva týmy vybrané už předtím – tým okolo Adama Kurzoka Daty a slovenský LiveDispatcher. Mezi finální desítku se tím pádem z předvýběru nedostaly následující projekty:

Total
0
Shares
Další články