Umíte poznat rakovinu prsu? Projekt Loono naučí jak. Spolu s Prasečí kejdou ovládl Hub MashUp

Naše planeta je sice modrá, ale pitné vody je na ní zhruba tak 1 procento. Dost málo na to přežít dalších pár století. Naštěstí si to občas někdo uvědomí a chce s tím něco udělat. Třeba Michal Výzkumného technologického institutu, který rozjel projekt Pitná voda z prasečí kejdy. Prezentoval ho spolu s devítkou dalších nadějných podnikatelů ve čtvrtek na 23. MashUpu v pražském Hubu.
Projekt Loono. Autor: Jan Hromádko, Impact Hub Praha

Naše planeta je sice modrá, ale pitné vody je na ní zhruba tak 1 procento. Dost málo na to přežít dalších pár století. Naštěstí si to občas někdo uvědomí a chce s tím něco udělat. Třeba Michal Výzkumného technologického institutu, který rozjel projekt Pitná voda z prasečí kejdy. Prezentoval ho spolu s devítkou dalších nadějných podnikatelů ve čtvrtek na 23. MashUpu v pražském Hubu. 

10 slidů a 200 vteřin. S tím si parta prezentujících musí vystačit, ať už jde o lokální mobilní aplikaci či složitou technologii s ambicí změnit dění na celé matičce zemi.

Mimochodem, tentokrát byli mezi prezentujícími i Tyinternety… Výkon našich dvou vtipálků Jirky a Pavla si prohlédněte sami tady. A fotky z akce tady.

Trio nejlepších z Hub MashUp vol. 23

Flowerchecker

FlowerChecker

Ondra se na paletce slávy pochlubil mobilní aplikací na rozpoznávání rostlin. Stačí vyfotit kytku, tu si hned vezme do parády tým botaniků, exemplář identifikují a pošlou odpověď za poplatek 20 Kč do mobilu tazatele. Aplikace má klíčící fázi úspěšně za sebou, aktuálně určí stovky květin denně ze všech koutů světa a využila ji i policie, když potřebovala ověřit podezřelé “políčko”. Publikum poslalo tým Flowerchecker na bronzovou příčku.

Na Internetech už jsme FlowerCheckcer proprali kdysi docela důkladně. Rozhodně stojí za pozornost.

Loono.cz

Katka na MashUpu představila neziskovou organizaci Loono.cz, která vzdělává veřejnost v oblasti prevence a léčby onkologických onemocnění u žen a spolu s tím pomáhá již nemocným ženám a jejich rodinám. Hezkou prezentaci doplnila i umělá prsa, která si všichni příchozí mohli osahat a osvojit si správnou techniku preventivního vyšetření.

Projekt Loono. Autor: Jan Hromádko, Impact Hub Praha
Projekt Loono. Autor: Jan Hromádko, Impact Hub Praha

Především pánové neváhali a trénovali hmaty jako diví. Loono.cz sklidilo zasloužené ovace a Katka se mohla radovat z druhé příčky a pozitivní zpětné vazby všech přísedících.

Pitná voda a peletky z prasečí kejdy

Pitná voda z prasečí kejdy. Autor: Jan Hromádko, Impact Hub Praha
Pitná voda z prasečí kejdy. Autor: Jan Hromádko, Impact Hub Praha

V druhé půli MashUpu na paletku vystoupal Michal z Výzkumného technologického institutu. S nadšením i sympatickým nadhledem ukázal publiku, jak se z prasečí kejdy vyrobí pitná voda či topivo. V prvním momentě byste v publiku našli i pár nevěřících Tomášů, brzy ale všem došlo, že se možná dívají na technologii, která by mohla přinést užitek celé planetě. Drink z prasečí kejdy šel u baru na dračku a Michal se stal celkovým vítězem Hub MashUpu Vol 23.

 Kdo všechno na paletku slávy vystoupil?

★ BlikCvak – http://www.blikcvak.com/

★ Tyinternety – http://www.tyinternety.cz/

★ FlowerChecker – http://www.flowerchecker.com/cs

★ Psaní Hravě – www.psanihrave.cz

★ Rescue – www.rescuefashion.com

Hub MashUp vol 23. Autor: Jan Hromádko, Impact Hub Praha
Hub MashUp vol 23. Autor: Jan Hromádko, Impact Hub Praha

★ Loono – www.loono.cz

★ Pitná voda a peletky z prasečí kejdy – http://www.vti-cz.com/reference/video-18

★ Vysvětli.cz – www.vysvetli.cz

★ Ideasense – www.ideasense.cz

★ Rekola – https://www.rekola.cz/

Hub MashUp je jednou z celé plejády akcí, které pro své členy i širokou veřejnost Impact Hub Praha organizuje. Inspirativní pracovní prostor a nekonečné možnosti networkingu si můžou dopřát už i v Ostravě a v Brně. A protože Hub fandí lidem s kočovnými sklony, stačí se stát Hubákem v jednom z měst a členství platí pro všechny tři pobočky.

Total
0
Shares
Další články