Prague Startup Centre hlásí první stomilionovou valuaci, získal ji BattSwap

Prague Startup Centre přináší měsíc od svého otevření první milionové investice do inkubovaných startupů. Dosáhly na ně firmy BattSwap a Výhrostroj.

Jednou z klíčových aktivit Prague Startup Centre je vlastní inkubační program, který aktuálně pomáhá nastartovat podnikání osmi startupům: zaparkuju.cz, BattSwap, DeliLife, Shiftee, 3DLife, Liftacar a mButler.

První velkou investicí, s níž centrum pomohlo, získal právě BattSwap, který nabízí nejrychlejší řešení výměny baterií v elektromobilech na světě a klade si za cíl změnit celý obor automotive. Investoři jej díky vložené investici ocenili na 100 milionů korun. Je to jen pár dnů, co BattSwap díky výhře v Czech ICT Incubatoru vyrazil sbírat zkušenosti do Silicon Valley.

„Investici použijeme pro optimalizaci technologie a získání dalších zákazníků zejména v USA. Pro BattSwap je skvělé, že nám důvěřují i investoři z České republiky,“ říká Radek Janků, CEO BattSwap. Role Prague Startup Centre byla v podobě poradce, který připravil investorskou dokumentaci férovou pro obě strany.

Druhým úspěchem inkubátoru je investice do startupu Výhrostroj, což je nový nástroj online brand marketingu. Využívá soutěživosti české veřejnosti a spolupracuje se zhruba 100 partnery, včetně značky Festina. Investory byl oceněn na 15 milionů korun.

Prague Startup Centre bylo otevřeno v březnu v Paláci Adria, kde poskytuje firmám plochu kolem 500m2. Jeho cílem je sdružovat pražskou startupovou komunitu, vedle inkubátoru nabídne firmám pomoc s hledáním investora či podporu při expanzi v rámci Czech ICT Incubator at Silicon Valley, a různé akce, které budou vzdělávat i nabízet prostor k networkingu. Nabízí také podporu i firmám úplně na začátku, ve stadiu nápadu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Česko mělo pavilon na TechCrunch Disrupt NYC. A my máme fotky. A další příležitosti

Unikátní příležitost zviditelnit se na americkém trhu – to znamená akce TechCrunch Disrupt (nejen) pro české startupy. Letos se těm tuzemským otevřely dveře do světa ještě výrazněji, a to díky českému pavilonu, který se na právě proběhlém TechCrunchi objeil vůbec poprvé. A do New Yorku přivábil zajímavé české startupy.