Prague Startup Centre hlásí první stomilionovou valuaci, získal ji BattSwap

Prague Startup Centre přináší měsíc od svého otevření první milionové investice do inkubovaných startupů. Dosáhly na ně firmy BattSwap a Výhrostroj.

Jednou z klíčových aktivit Prague Startup Centre je vlastní inkubační program, který aktuálně pomáhá nastartovat podnikání osmi startupům: zaparkuju.cz, BattSwap, DeliLife, Shiftee, 3DLife, Liftacar a mButler.

První velkou investicí, s níž centrum pomohlo, získal právě BattSwap, který nabízí nejrychlejší řešení výměny baterií v elektromobilech na světě a klade si za cíl změnit celý obor automotive. Investoři jej díky vložené investici ocenili na 100 milionů korun. Je to jen pár dnů, co BattSwap díky výhře v Czech ICT Incubatoru vyrazil sbírat zkušenosti do Silicon Valley.

„Investici použijeme pro optimalizaci technologie a získání dalších zákazníků zejména v USA. Pro BattSwap je skvělé, že nám důvěřují i investoři z České republiky,“ říká Radek Janků, CEO BattSwap. Role Prague Startup Centre byla v podobě poradce, který připravil investorskou dokumentaci férovou pro obě strany.

Druhým úspěchem inkubátoru je investice do startupu Výhrostroj, což je nový nástroj online brand marketingu. Využívá soutěživosti české veřejnosti a spolupracuje se zhruba 100 partnery, včetně značky Festina. Investory byl oceněn na 15 milionů korun.

Prague Startup Centre bylo otevřeno v březnu v Paláci Adria, kde poskytuje firmám plochu kolem 500m2. Jeho cílem je sdružovat pražskou startupovou komunitu, vedle inkubátoru nabídne firmám pomoc s hledáním investora či podporu při expanzi v rámci Czech ICT Incubator at Silicon Valley, a různé akce, které budou vzdělávat i nabízet prostor k networkingu. Nabízí také podporu i firmám úplně na začátku, ve stadiu nápadu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Tři projekty, které zrodil WebExpo Startup Camp

Dá se za týden intenzivní práce vybudovat funkční startup? Samozřejmě nedá. Dají se ale vybudovat solidní základy projektu, lze se toho hodně naučit o podnikání a taky je možné nasát spoustu inspirace a motivace k práci na něčem vlastním, co reaguje na reálnou poptávku či řeší existující problém. A když tu nebudou poučení lidé toužící podnikat, nakonec nebudou ani ty úspěšné startupy.