Pozvánka: Social Innovation Camp 2012

Social Innovation Camp 2012 pořádá Respekt institut od 16. do 18. března v Brně. Můžete se přihlásit buď se svým nápadem nebo s chutí podílet se na rozvoji některého z vybraných projektů. Věnujte jeden víkend využití nových technologií pro řešení společenských problémů či vývoji nástrojů pro pomoc specifickým skupinám a lokálním komunitám.

O co na Social Innovation Campu půjde? Na kemp jsou zváni všichni, kdo mají nějaký nápad, či chuť zapojit se do rozvoje projektů, které pomohou k řešení nějakého společenského problému. Nápad může být jakýkoliv, může se zaměřovat na určitou cílovou skupinu, může být motivován osobní zkušeností nebo řešit problém určité lokality. Účast na Campu je zdarma, každý přispívá hlavně svým úsilím pro rozvoj projektů.

Na Camp bude vybráno 6 nápadů pro realizaci a celkem 60 kempařů, kteří se na začátku víkendu rozdělí do týmů podle toho, co jim bude blízké. Hlásit se můžete jak s nápadem, tak jen s ochotou nabídnout své dovednosti a zkušenosti a pomoci tak k realizaci projektu. Víkend je intenzivní a na jeho konci budou nejlepší nápady vybrané porotou (v níž jsou mj. Erik Tabery a Tomáš Jindříšek) finančně oceněny, což pomůže rozjezdu projektů.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Czech Hackathon potřetí. Tentokrát se zaměří na sportovní aplikace

Třetí ročník Czech Hackathon se zaměří na aplikace, které měří sportovní aktivity. Pro vývojáře budou k dispozici nejen zkušení mentoři, ale také technologické novinky, jako Oculus Rift, Google Cardboard, Arduino, nebo poslední Apple TV. Akci tradičně pořádají významné české softwarové firmy: Ackee, Avast, Etnetera, Kerio a STRV.