Potřebujete nakopnout? Ještě dva týdny se lze hlásit do “lidského akcelerátoru” TechPeaks

Především na talentované jednotlivce ze zemí střední a východní Evropy či Ruska se zaměřuje zajímavý program TechPeaks. Šestiměsíční projekt dá v italském Tridentu dohromady designéry, programátory a podnikatele, aby společně vytvořili týmy kolem vybraných projektů a dotáhli je až k investici nebo do velkých akcelerátorů. Mezi partnery programu jsou například Seedcamp, Founders Institute, Mind the Bridge, Eleven, H-Farm, Geekaccelerator nebo iCatapult.

Celý koncept TechPeaks si můžete představit jako StartupWeekend nebo StartupLive, ovšem o hodně, o hodně delší. Zahrnuje celý životní cyklus vývoje projektů s důrazem na rozvoj jednotlivců, takže účastníci projdou všemi fázemi od individuálního zdokonalování a ověřování nápadů lean startup metodologií (první dny a týdny), přes teambuilding a vytváření funkčních týmů (první měsíc), až po práci na prototypech, ladění produktů, pitche před investory, workshopy s mentory, networking a získávání investic v rámci listopadového Demo Day.

Program odstartuje 30. května a přihlásit se lze do 4. dubna. Účastníci mají po celou dobu zajištěné ubytování, kanceláře i stravu a jako bonus 500 eur měsíčně, přičemž hned po úvodní fázi mohou se svými týmy usilovat před investory o získání 25 tisíc eur na rozvoj svého projektu, pokud prokáží dostatečný lidský a obchodní potenciál. Cílem samozřejmě je, aby ze stovky původně vybraných jednotlivců po půl roce vzniklo co nejvíc úspěšných projektů, kterým se nakonec podaří přestoupit do velkých partnerských akcelerátorů nebo získat větší investici. Nejvíce přihlášek zatím přišlo z Polska, Česka, Rumunska a Ruska.

Pro přihlášení není potřeba mít vlastní geniální nápad na globální byznys, ale hlavně něco umět a jít do programu s ochotou věnovat mu maximum času a energie. Mezi mentory najdete i zakladatele firem jako je Eventbrite či UberVU,  autora programu Lean StartUp Machine, investory napojené na 500startups či Seedcamp nebo také našeho českého Ondřeje Bartoše. Trident zároveň nabízí velké zázemí coby univerzitní město a sídlo European Institute of Innovation and Technology i dalších institucí. Pokud se první pilotní běh programu osvědčí, měl by se v dalších letech opakovat ve větším měřítku a hned dvakrát do roka.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

SAP se otevírá startupům – 11 českých firem chce technologii a peníze

Tři písmena, která znamenají v korporátním světě moc. SAP je systém, který do svých útrob pustila většina globálních firem, ale i států. Říká se, že když firma přežije implementaci SAPu, tak přežije úplně všechno. Teď se německá firma rozhodla hledat inspiraci pro další rozvoj svých systémů ve startupech a začíná pracovat i s těmi českými a slovenskými.