Pokuty, zastrašování i napadání: Taxify vyhrožuje, že odejde z Ostravy, Olomouce, Plzně a Budějovic

Přepravní služba Taxify podle svého vyjádření čelí v Ostravě, Olomouci, Plzni a Českých Budějovicích systematickému pokutování ze strany místních úřadů, zastrašování, fyzickému napadání a poškozování majetku řidičů a probíhajícímu exekučnímu řízení. Pokud se situace nezmění, firma z jmenovaných měst odejde a ostane působit pouze v Praze.

„Ve všech českých městech, ve kterých fungujeme, jsme svědky velmi vřelého přijetí jak ze strany cestujících, tak řidičů. Bohužel ani v jednom z nich jsme se nesetkali s podporou ze strany místních úřadů, přestože obyvatelé těchto měst jasně ukazují, že chtějí používat moderní, cenově výhodnější a transparentní přepravní alternativy. Nedovolíme, aby byli řidiči, kteří naši aplikaci využívají, opakovaně fyzicky a slovně napadáni. Nechceme je těmto útokům nadále vystavovat, a proto velmi vážně přemýšlíme o ochodu z těchto měst,“ uvedl Roman Sysel, šéf Taxify pro ČR a Slovensko.

Slovensko jako příklad

„Chceme, aby se také Česká republika zařadila mezi země, které chtějí rozvíjet inovativní způsoby přepravy. Jsme přesvědčeni, že i u nás se musí podařit tuto novou progresivní legislativu přijmout,“ pokračoval Sysel.

Zmínil přitom situaci na Slovensku, kde nedávno byla schválena legislativa, která zahrnuje moderní technologie, dereguluje trh osobní přepravy a umožňuje svobodný výběr služby spotřebiteli.

„Jejich nový zákon se inspiroval Estonskem a přišel s kompromisním řešením pro nové platformy i stávající tradiční taxislužby. Nastavuje jednoduché, jasné a jednotné požadavky, které všichni řidiči musí splnit,“ uvedl Sysel.

Jak dále dodal, už před přijetím této legislativy byly slovenské úřady nakloněny novým službám. „S podobně odmítavým přístupem jako v ČR jsme se na Slovensku nikde nesetkali,“ přiznal s tím, že Taxify je v kontaktu s českými zákonodárci a spolupracuje s nimi na tvorbě nového zákona. Ten by měl zohlednit moderní technologie a zručit nepotřebnou byrokracii.

Problémy v Praze

Minulý týden přitom Městský soud v Praze rozhodl, že Taxify v hlavním městě jezdit nemůže, dokud nebude dodržovat zákonné podmínky pro taxislužby. Rozhodnutí nebylo pravomocné a firma se proti němu plánovala odvolat.

„Nesouhlasíme s dnešním rozhodnutím soudu a jsme připraveni se proti němu odvolat. Jeho dnešní výrok vnímáme nejen jako krok zpět pro Taxify, ale také jako prohru pro pokrok a svobodu v přepravě v České republice,“ uvedl tehdy Sysel.

Total
0
Shares
Další články