Podpořte svůj startup – akcelerátory teď přijímají přihlášky

Pokud chcete nakopnout své podnikání, nyní je ta správná chvíle! V současné době se se svým startupem můžete hlásit hned do několika zajímavých akcelerátorů. Zájemce teď přijímá JIC Starcube nebo Impact First a zapojit se můžete i do soutěže Fashion Fusion Challenge.

Nejdéle fungující český akcelerátor JIC Starcube hledá projekty pro rok 2016. Letošní, už osmý běh, se zaměřuje na rozšířenou a virtuální realitu, analýzu big data, senzory a kyberbezpečnost. Týmy z celého světa se můžou hlásit do 7. srpna a během podzimu projít třemi intenzivními měsíci plnými seminářů a konzultací s mezinárodními experty.

JIC témata

Přihlášku může vyplnit začínající startup s týmem o minimálně dvou lidech. Kromě projektů ze čtyř zmíněných technologických oblastí hledá JIC Starcube 2016 začínající podnikatele přinášející řešení z pěti aplikačních oblastí, kterými jsou Industry 4.0, Retail 2.0, Paperless office, Smart city/home/office a Secured home/family.

Zájemce nyní sbírá i Impact First, nový akcelerátor České spořitelny a společnosti Impact HUB, který se zaměřuje na podnikání se sociálním dopadem. Do programu Impact First se od podzimu 2015 mohou hlásit zejména týmy a organizace, které budují nebo provozují sociální firmu, tzn. nabízejí práci nebo služby znevýhodněným občanům.

Impact First

Během pěti měsíců pomůže akcelerátor prostřednictvím koučinku, mentoringu, tréninku marketingových a obchodních dovedností posunout sociální firmy k trvale udržitelnému byznys modelu. Do každého běhu postoupí deset finalistů, čtyři nejlepší dostanou šanci své produkty a služby otestovat. Vítěz si odnáší 50 tisíc korun. „Programem zatím prošlo 20 projektů, v červnu budeme znát druhého vítěze a v říjnu se uzavírají přihlášky pro třetí běh,” shrnuje projektová manažerka Impact First Hana Kavánková.

Trendem poslední doby je sbližování oblastí high-tech a módy, jejichž spojením vzniká chytré oblečení. Proto je zde soutěž Fashion Fusion Challenge, kam mohou studenti, mladí profesionálové a startupy z oblasti módy, designu a technologií posílat své nápady až do 1. srpna 2016. Zaregistrovat se lze v jedné ze tří kategorií: Propojené přístroje a příslušenství (Connected Devices & Accessories), Móda s digitálním vylepšením (Digitally Enhanced Fashion) a Chytré služby (Smart Services).

Fashion Fusion Challenge

Klíčovou částí soutěže bude Fashion Fusion Lab – tříměsíční workshop, v rámci něhož bude až deset vybraných týmů pracovat na vylepšování svých módních konceptů. Ve spolupráci s odborníky a specialisty v oblasti inovativní módy a technologií připraví týmy vysoce kvalitní prototypy svých konceptů. Nejlepší tým bude odměněn i peněžitou výhrou v hodnotě 20 tisíc eur a bude mít příležitost ve spolupráci s Deutsche Telekom uvést svůj nápad na trh.

Total
0
Shares
Další články