Podnikání je o naplňování snů. Ústecký festival startupů Festup se blíží

Technologické vychytávky, gastronomické dobroty, příběhy úspěchu i selhání začínajících podnikatelů anebo třeba rychlé rande na získání pracovní stáže ve startupu. To nabídne již třetí mezinárodní festival startupů Festup, který pod záštitou rektora univerzity Martina Baleje a náměstka hejtmana Ústeckého rkaje Stanislava Rybáka pořádá na půdě Pedagogické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem Inovační centrum Ústeckého kraje.

Třetí ročník festivalu přivede 23. října 2018 do Ústí nad Labem úspěšné začínající i již zkušené firmy z celé republiky i zahraničí. Ty v interaktivní podobě předvedou nejen své produkty a služby, ale podělí se i o své úspěchy a neúspěchy v přednáškové sekci Success & Fuckup Stories.

Chceme ukázat především studentům na vysokých a středních školách, ale i širší veřejnosti, že podnikání je především o realizaci vlastních snů a nápadů, svobodě, ale i odvaze. Věříme, že úspěšné příběhy, rady zkušených a možnost si vše osahat mohou mladé lidi nastartovat. My jim pak v našich programech můžeme pomoci s praktickou stránkou podnikání,“ vysvětluje Tereza Váňová, event manažerka Inovačního centra Ústeckého kraje (ICUK).

Na studenty a zájemce o podnikání čeká například generátor nápadů, který pomůže rozvinout stávající a vytvořit nové nápady na podnikání. Ten, kdo již podnikatelský záměr má, si ho může prověřit v soutěži byznys nápadů. Vyhrát přitom může iPhone 6s od hlavního partnera festivalu České spořitelny. A protože se na festivalu bude prezentovat i mnoho startupů z oblasti gastronomie, nebude chybět dobré jídlo a pití.

Festival vyvrcholí večer v 19.00 ústeckým dnem D s názvem Startup Go Grill. Jako již tradičně nabídne veřejné prezentace začínajících firem a projektů z podnikatelského inkubátoru Inovačního centra Ústeckého kraje před odbornou porotou a možnými investory. Tentokrát přibude i nová otevřená kategorie pro začínající firmy z celého regionu.

Registrovat se na večerní Grill, workshopy či rychlé startupové rande se můžete zdarma na webu www.festup.cz. Pro návštěvníky, kteří se nechtějí účastnit workshopů, je festival zdarma a bez registrace.

Total
0
Shares
Další články