Podívejte se na tři vítěze Startup Weekend Prague, který se konal na téma komunikace

Startup Weekend je akce, která se z USA rozšířila po celém světě. Pomáhá lidem během 54 hodin osvojit dovednosti pro budování digitálních produktů, prioritizaci a řešení úkolů v rámci týmu a prezentovat finální produkt před porotou. Kromě toho, že se za jeden víkend naučíte něco nového, je Startup Weekend skvělou příležitostí potkat nové lidi, navázat spoustu přátelství a také první krok k tomu nastartovat vlastní business.

Další úspěšná akce Startup Weekendu v Praze, tentokrát na téma komunikace, proběhla v prvním říjnovém víkendu, kde si účastníci mohli opět vyzkoušet, jak se takový startup začíná.Tentokrát se akce uskutečnila v nových coworkingových prostorách Hub Hubu v paláci ARA s překrásným výhledem na Pražský hrad.

“Jak se už stává tradicí, tak na podzim jsme si přichystali tématický Startup Weekend pro účastníky, letos jsme zvolili téma komunikace, neboť jsme nechtěli účastníkům zbytečně přistřihávat křídla hned ze začátku, což se ukázalo jako správná volba, protože jsme byli příjemně překvapeni úrovní i rozmanitostí nápadů. Osobně mě potěšilo, že pro zhruba 60% účastníků to byla první zkušenost s tímto formátem a tak měli skvělou příležitost si vyzkoušet podnikání nanečisto a nakouknout pod pokličku stavby digitálních řešení a to je důvod, proč to celé děláme,” řekl Martin Andrle, organizátor. 

Na rozdíl od minulé události, kdy žádné téma nebylo, bylo tentokrát hlavním tématem víkendu „Komunikace“, která inspirovala deset týmů k tomu, aby úspěšně dokončila a před porotou přednesla finální prezentaci svých nápadů.

Vítězem se stal SuppBuddy; startup, který věří v sílu komunity a navrhuje platformu, která by umožnila zkušeným uživatelům pomoci těm, kteří mají problém s používání aplikace. Firmy by ušetřili za drahou a většinou nekvalitní zákaznickou podporu a uživatelé by dostali odzkoušené rady od zkušeného člověka.

Na druhém místě se umístila tříčlenný tým Taptile, který chce sblížit lidi tancem. Vytvořili interaktivní hru, kde pomocí technologie AR a telefonu tančíte do rytmu podle dlaždic, které se objevují na obrazovce. Prototyp bylo možné vyzkoušet v rámci Startup Weekendu, což porota velmi ocenila.

Třetí místo zaujal projekt PaMa Bank, která řeší problém kapesného. Aplikace by měla děti a mládež naučit jak správně hospodařit s penězi hravou formou, naučit finanční gramotnosti a pochopit hodnotu peněz.

Víkend byl také naplněn spousty přednášek, ať už na to jak správně prezentovat od odborníka Lukáše Hrdličky, který právě radí a konzultuje ať už malé firmy či korporáty jak se správně dělá „pitching“. Týmy měli také k dispozici mentory z rozmanitých oblastí, kteří účastníkům pomáhali validovat nápady, nabízeli jinou perspektivu a vnášeli pohled z businessového hlediska.

Startup Weekend se bude ještě tento rok konat i v dalších dvou městech – Zlín a Ostrava. Nejbližší se bude konat 22.-24.11. Ve Zlíně a o týden později v Ostravě.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

The Europas budou v Berlíně, startupy se již mohou hlásit

Soutěž, přehlídka a současně oslava evropských startupů, kterou již několik let pořádá šéf evropského TechCrunche Mike Butcher, chystá hned několik novinek. Z Londýna se přesune do Berlína, hodnotit se bude celých 30 kategorií a na vyšší úroveň by měl celou akci posunout nový spolupořadatel Paddy Cosgrave, jinak úspěšný organizátor Web Summitu.