Podívejte se na hry, které vznikly na Geewa hackathonu

První velký herní hackathon v České republice pod záštitou Geewy přilákal 45 vývojářů, grafiků a kreativců, kteří vytvořili celkem 14 herních prototypů. Akce se konala od 8. do 10. února, tři nejlepší týmy si odnesly finanční i jiné ceny a vítěz nabídku na spolupráci s Geewou na vydání hry.

Úkol pro zúčastněné byl jasný: vytvořit za 55 hodin co nejlepší herní prototyp pro mobilní platformy nebo prohlížeče. Hackathon byl ve znamení naprostého odhodlání dotáhnout nápady do zdárného konce a ačkoliv byli účastníci Geewou v případě zájmu pozváni k přespání v hotelu, většina z nich zůstala na místě až do hlubokých nočních hodin a vracela se znovu s úsvitem.

Výsledné hry hodnotila devítičlenná porota složená ze zástupců herního tisku, vývojářů, investorů a zakladatelů startupů. Porotci byli podle vlastních slov mile překvapeni vysokou úrovní bleskově vytvořených her a strávili s nimi několik hodin, než došli k jasnému verdiktu. Kompletní galerii projektů včetně screenshotů a u některých i odkazů ke stažení najdete na webu hackathonu.

Třetí místo si odnesl tým 4 Dead Birds s graficky výjimečně povedenou hrou Waliens, druhé místo obsadil slovenský tým sHTiF s tankovou arkádou Shad a vítězství získal s náskokem tým DDBT. Jejich hra Cyber Derby je pojata jako akční multiplayerovka viděná z izometrického pohledu a směřuje primárně na Android. Vítězové si pak kromě řady cen odnáší hlavně nabídku spolupráce s Geewou, která se zavázala pomoci hru dokončit a uvést na trh.

Další ročník již byl ohlášen na začátek  příštího roku.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

CEED Tech rozdává miliony: V příštím roce podpoří až 50 startupů

Tři měsíce, přes 80 mentorů, miliony pro úspěšné a kopa příležitostí. Konsorcium pěti středo- a východoevropských akcelerátorů CEED Tech, do kterého patří i český StartupYard nebo slovenský The Spot, hodlá v roce 2016 rozdělit 2,5 milionu eur. Startupy, které budou přijaty do některého z akcelerátorů, získají až 30 tisíc euro jako startovní kapitál.