Podívejte se na čtveřici českých startupů, která postoupila do semifinále FutureNow Startup Awards

Letos se do jedné z největších startupových soutěží na Slovensku přihlásil rekordní počet mladých a inovativních firem. Novinkou letošního ročníku je, že FutureNow Startup Awards otevřela svoje brány zemím střední Evropy. Vybrané semifinálové startupy tak mají aspiraci být tím nejlepším, co středoevropská startupová scéna v současnosti nabízí.

Od 19. do 21. října čeká semifinalisty program, na kterého konci proběhne selekce. Mezinárodní porota složena z mentorů, představitelů investičních fondů a manažerů firem vybere 12 finalistů, kteří zabojují o hlavní výhru 20 tisíc eur (přibližně půl milionu korun). Finále proběhne během konference FutureNow 24. října v Refinery Galley v Bratislavě.

I když může být vítězem jen jeden, pro startupy je velkou přidanou hodnotou samotná účast na Bootcampu. Ten slouží jako intenzivní třídenní akcelerátor, kterého cílem je pomoct startupům prezentovat se investorům, ale i korporátním partnerům či klientům. Právě z tohoto důvodu jsou samotní mentoři zastupitelé významných investičních fondů z celého středoevropského regionu – Jaroslav LuptákNeulogy Ventures, Guillaume Fournier za Credo Ventures, Philipp Stangl ze Speedinvest či Greg Albrecht z polského Data Ventures.

https://www.facebook.com/futurenowconf/videos/1097483817076299

Bootcamp je také perfektní příležitostí pro získání investice. Důkazem toho jsou předcházející finalisti, kteří společně získali investice v hodnotě více než 34 milionů eur (880 milionů korun). Vytváří přirozené přemostění mezi startupy a firmami, které pomáhají budovat inovativní ekosystém na Slovensku. Na Bootcampu se tak v neformální atmosféře startupisti seznámí s představiteli společností jako jsou Swiss Re, Slovak – American Foundation, HB Reavis, Mastercard, O2, TatraBanka, ZSE, SBA, s Sféra.

Česká čtveřice

Do semifinále postoupilo dohromady 24 startupů z celkových 128 přihlášených. Česká republika má čtyři zástupce:

  • CleverFarm. Startup přinášející revoluci do zemědělství i za hranice své země. Díky aplikaci můžete farmu řídit na dálku a zapsat si do ní všechny potřebné údaje. Aplikace tak zadarmo nahrazuje Excel tabulky, sešity a bločky.
  • [n]fibrecare je první suchá, nanovláknová maska na světě. Tenhle produkt přináší revoluci do kosmetického průmyslu, přičemž 4 produkty jsou již k zakoupení na jejich webu.
  • Simulační hra Virtubio dokáže hravou formou spracovat profil ucházeče a vyhodnotit jeho měkké zručnosti na základě chování se v různých situacích, čímž zlepšuje proces nabírání nových zaměstnanců.
  • Flex TV. Fitness aplikace napojena na Apple Watch, vyvíjená v Americe českým zakladatelem přináší do vašeho domova na obrazovku HIIT workout cvičení gamifikovanou formou.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nakupovací Foursquare se jmenuje Shopkick

Během tohoto týdne se v Apple App Store objevila nová location-based aplikace Shopkick. Uživatel získává za navštěvování obchodů, skenování čárových kódů a další aktivity body, které může vyměnit za zajímavé odměny. Díky unikátnímu systému se navíc nemusí přihlašovat ručně.
Přečtěte si více

Michal Hanus: Prodat AdInternet lidem z Agrofertu nebyla legrace, pomohla nám izraelská škola

Investiční fond Chenen, který založili Michal Hanus, Pavel Šťovíček a David Dvořák před osmi lety po velkolepém prodeji Logosu, si připsal další úspěch. Vydavatelství Mafra koupilo službu AdInternet. „Od začátku jsme počítali s tím, že Mafra může být jedním z potenciálních zájemců, kterým jsme službu stavěli do určité míry na tělo,“ říká k tomu Michal Hanus.