Počet projektů na Kickstarteru vzrostl za půl roku o polovinu

Po třech a půl letech existence popularita Kickstarteru pro získávání prostředků na projekty stále roste. Za poslední půlrok se počet projektů, které se snažily na službě zaujmout potenciální investory z řad veřejnosti, zvýšil o 50 procent.

Podle serveru GigaOm je tak nyní počet projektů spuštěných přes Kickstarter na čísle 76 909. Nejčastěji jsou tyto projekty z kategorie film a video (27 procent všech spuštěných projektů) a hudba. O dost méně je projektů z dalších dvou nejzastoupenějších oblastí, vydavatelství a umění, a všechny  ostatní oblasti mají v celkovém součtu méně než 5 tisíc projektů.

odvětví, v nichž se pohybují projekty shánějící peníze přes Kickstarter

Hodně projektů ale ještě nutně neznamená vyšší úspěšnost. Přestože se počet projektů na Kickstarteru zvýšil, podíl těch, které investici skutečně získají, je neměnný. Z celkového počtu spuštěných projektů je těch úspěšných 44 procent, což je hodnota, kolem níž se Kickstarter pohybuje dlouhodobě. Za úspěšné považuje služba ty projekty, které naplní finanční cíl, jenž si samy stanovily. Pokud cíl není naplněn v plné výši, i kdyby třeba jen o jediný dolar, nedostane projekt vůbec nic a je považován za neúspěšný.

Přestože projekty související s tancem jsou jedněmi z vůbec nejméně zastoupených na Kickstarteru, jsou statisticky nejúspěšnější. Finanční cíl, který si stanovily, se podařilo naplnit 70 procentům z nich. Přes 60 procent projektů bylo úspěšných také v kategorii divadlo a přes poloviční úspěšnost se dostala ještě hudba. Film a video se s úspěšností pohybuje lehce pod průměrem, prostředky se podařilo sehnat necelým 40 procentům projektů.

Via GO

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Rok fungování Rohlik.cz v datech: Desetitisíce zákazníků, dvouciferný růst každý měsíc. Podívejte se na infografiku

Do segmentu online prodeje potravin vstoupil Rohlik.cz před rokem, za ten čas využili jeho služby desítky tisíc lidí. V létě získal investici v desítkách milionů korun, když se spoluvlastníkem stala logistická společnost HOPI a kromě Prahy začal rozvážet taky v Brně. TyInternety vám přinášejí přehled faktů, které společnost při příležitosti prvního výročí zveřejnila. Ukazují nejen data o firmě, ale tak trochu i o českém online zákazníkovi.