Počet projektů na Kickstarteru vzrostl za půl roku o polovinu

Po třech a půl letech existence popularita Kickstarteru pro získávání prostředků na projekty stále roste. Za poslední půlrok se počet projektů, které se snažily na službě zaujmout potenciální investory z řad veřejnosti, zvýšil o 50 procent.

Podle serveru GigaOm je tak nyní počet projektů spuštěných přes Kickstarter na čísle 76 909. Nejčastěji jsou tyto projekty z kategorie film a video (27 procent všech spuštěných projektů) a hudba. O dost méně je projektů z dalších dvou nejzastoupenějších oblastí, vydavatelství a umění, a všechny  ostatní oblasti mají v celkovém součtu méně než 5 tisíc projektů.

odvětví, v nichž se pohybují projekty shánějící peníze přes Kickstarter

Hodně projektů ale ještě nutně neznamená vyšší úspěšnost. Přestože se počet projektů na Kickstarteru zvýšil, podíl těch, které investici skutečně získají, je neměnný. Z celkového počtu spuštěných projektů je těch úspěšných 44 procent, což je hodnota, kolem níž se Kickstarter pohybuje dlouhodobě. Za úspěšné považuje služba ty projekty, které naplní finanční cíl, jenž si samy stanovily. Pokud cíl není naplněn v plné výši, i kdyby třeba jen o jediný dolar, nedostane projekt vůbec nic a je považován za neúspěšný.

Přestože projekty související s tancem jsou jedněmi z vůbec nejméně zastoupených na Kickstarteru, jsou statisticky nejúspěšnější. Finanční cíl, který si stanovily, se podařilo naplnit 70 procentům z nich. Přes 60 procent projektů bylo úspěšných také v kategorii divadlo a přes poloviční úspěšnost se dostala ještě hudba. Film a video se s úspěšností pohybuje lehce pod průměrem, prostředky se podařilo sehnat necelým 40 procentům projektů.

Via GO

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Ondřejem Raškou

Při trochu netradičním rozhovoru jsme ve sklepě vyzpovídali Ondřeje Rašku z Mitonu, který se po necelém čtvrt roce vrátil ze Spojených států. Téma se tak točilo hlavně kolem startupů a investic a Ondra nám mimo jiné prozradil to, že Miton chce v dalších několika letech investovat kolem 100 milionů korun do několika různých projektů v Česku a blízkém zahraničí.
Přečtěte si více

Pirates on Shore jede do Prahy: akce chce startupům dohodit nadnárodní rady i peníze

Startupoví piráti vystoupí během několika dnů v Praze. Už 19. března obsadí prostory Wayry. Cíl, který hlásí, je vznešený: chtějí propojit místní startupovou scénu s nadnárodními investory a mentory. Každopádně, i kdyby účastníci v pražské odnoži nezaujali investory, budou mít minimálně možnost promluvit si s velkými hráči z evropských akcelerátorů.
Přečtěte si více

Startupy rychle nabírají na síle

Více než čtyři tisíce nových lidí najdou každý měsíc práci v některém z mnoha nadějných a stále lépe financovaných startupů. Ty prudce rostou bez ohledu na globální hospodářské problémy a tak na sebe strhávají stále více pozornosti nejen jednotlivě, ale i jako celek.