Pixmac se stává součástí Pond5, posílí jeho pozici v Evropě

Mediální tržiště Pond5 dnes oznámilo, že dosáhlo konečné dohody o nákupu aktiv české fotobanky Pixmac. S miliony fotografií a ilustrací distribuovaných prostřednictvím 17 jazykových verzí má akvizice Pixmac zrychlit růst Pond5 v Evropě a posílit vizi jednotného tržiště s mediálním obsahem.

Pond5 je světovou jedničkou v množství nabízeného videa pod royalty-free licencí a současně nabízí nadstandardní podmínky pro tvůrce obsahu. Díky spojení obou společností rozšíří vlastní nabídku videa, zvuků, hudby, fotografií, 3D modelů a šablon After Effects o miliony fotografií a ilustrací Pixmac a kumulativní návštěvnost obou společností se více než zdvojnásobí.

“Pixmac byl od začátku skvělým projektem, který každého člena týmu obrovsky posunul kupředu. Navíc jsme rádi, že společná integrace přináší pozitivní novinky nejen pro fotografy. Samotný Pond5 také přistupuje k fotografům mnohem férověji než většina světových konkurentů, například tím, že nechá autory určovat cenu jejich děl a vyplácí nadstandardní provizi z prodeje. Cílem Pond5 je být příjemným místem pro tvůrce z celého světa. To je podle mě cesta k dlouhodobě udržitelnému úspěchu. Jsme opravdu rádi, že se dáváme do kupy právě s klukama a holkama z Pond5 – nekecám,” říká Víťa Válka, šéf Pixmacu.

Nabídka více než 6 tisíc fotografů a ilustrátorů na Pixmac by se měla v brzské době objevit také na Pond5, což znamená, rozšíření nabídky fotografií o miliony nových. Stejně tak Pixmac začne brzy nabízet video, zvuky, hudbu, 3D a šablony After Effects. A samozřejmě, tvůrci obsahu na Pixmac dostanou namísto stávajících 30-40 procent rovných 50 procent z každého nákupu.

Síť lokálních zástupců Pixmac se rovněž přidává k týmu Pond5, aby podobně jako v Pixmac pomáhali lokalizovat nabídku produktů pro jednotlivé země po celém světě. “Tým Pixmac vytvořil něco opravdu úžasného a my jsme naprosto nadšeni pracovat společně na ještě větším a živějším prostoru pro kreativce všech zaměření. Talent, technologie a komunita, kterou přináší, bude úžasným doplněním šíře nabídky a hlavně výhrou jak pro autory obsahu, tak pro zákazníky,” řekl Tom Bennett, zakladatel a ředitel Pond5.

Total
0
Shares
Další články