Pitch na letišti vynesl SlidesLive investici od Eduarda Kučery

Český startup SlidesLive dosáhl důležitého milníku: významnou investicí jej podpoří Eduard Kučera, spoluzakladatel celosvětově úspěšné společnosti Avast. Projekt díky tomu nyní chystá rozsáhlou expanzi do zahraničí. Získání investice přitom napomohlo náhodné, ale dobře zužitkované setkání na letišti.

Web SlidesLive.com představuje nový prvek v online výuce, nabízí totiž přes tisíc přednášek zdarma a online. Jeho unikátnost spočívá v technologii, která umožňuje spolu s videem sledovat také prezentaci přednášejícího. Vše je přitom dokonale synchronizované.

“Jednoduchý, ale vynikající nápad. Když už jsem ho nedostal sám, tak jsem rád, že jsem jeho další rozvoj mohl podpořit alespoň investicí,” vysvětluje Eduard Kučera. Zakladatelem SlidesLive je student ČVUT Vojta Ciml. Vznik projektu nedávno popsal v článku Student nahrál přednášky ČVUT a dal je na web. Teď dostal nabídku rozvíjet online výuku v USA.

Shodou okolností se Ciml s Kučerou poprvé setkal na letišti, když se (stejně jako Tyinternety) vracel z cesty se StartupYardem po Silicon Valley. Dobře připravený elevator pitch hned zužitkoval.

“Byla to skutečně náhoda. O Edovi jsem věděl již nějakou dobu a říkal jsem si, že bych mu měl napsat email. Ale tak dlouho jsem s tím váhal, až nás osud svedl dohromady na letišti ve Frankfurtu. Letiště tam mají celkem velký a pamatuju si, že nám změnili bránu odletu a pan Kučera měl pro změnu zpožděný let z Miami, kvůli kterému mu ulétl spoj do Prahy. Takže jsme se sešli všichni na jednom místě. A pak už byl jen pitch :). Samozřejmě byl to jen začátek, od té doby jsme měli řadu setkání, ale určitě to byl důležitý střípek,” popsal Ciml.

Portál SlidesLive spolupracuje s jednotlivými řečníky, odbornými konferencemi (jako je například TEDx) i desítkami škol a institucí. Mezi ně patří Univerzita Karlova, ČVUT, AMU, Stanford University, Český rozhlas, HUB Prague, Wikipedie a mnoho dalších. Ovládání softwaru pro záznam přednášek je velmi jednoduché a intuitivní – k natočení přednášky poslouží obvykle obyčejný fotoaparát nebo mobil, který umí nahrávat video. O propojení se slidy se pak už postará sám software.

“Investici využijeme pro rychlejší vývoj technologie a také nám umožní expanzi do dalších regionů. Právě teď jsme v Kalifornii a oslovujeme nové partnery,” říká Ciml.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Máš BigData? Uka!

Startupisté, marketéři, šéfové korporací, novináři. Těm všem je vtloukáno do hlavy, že dneska se musí všechno měřit a vyhodnocovat. Dřív nebo později pak narazí na velká data, která dokáží zvyšovat obraty, drtit konkurenci a věštit budoucnost. Nebo? Jak moc představy o BigData odpovídají realitě? I tomu se v dnešním speciálním datovém dvojblogu věnuje hostující Petr Šimeček z Kebooly.