Pitch na letišti vynesl SlidesLive investici od Eduarda Kučery

Český startup SlidesLive dosáhl důležitého milníku: významnou investicí jej podpoří Eduard Kučera, spoluzakladatel celosvětově úspěšné společnosti Avast. Projekt díky tomu nyní chystá rozsáhlou expanzi do zahraničí. Získání investice přitom napomohlo náhodné, ale dobře zužitkované setkání na letišti.

Web SlidesLive.com představuje nový prvek v online výuce, nabízí totiž přes tisíc přednášek zdarma a online. Jeho unikátnost spočívá v technologii, která umožňuje spolu s videem sledovat také prezentaci přednášejícího. Vše je přitom dokonale synchronizované.

“Jednoduchý, ale vynikající nápad. Když už jsem ho nedostal sám, tak jsem rád, že jsem jeho další rozvoj mohl podpořit alespoň investicí,” vysvětluje Eduard Kučera. Zakladatelem SlidesLive je student ČVUT Vojta Ciml. Vznik projektu nedávno popsal v článku Student nahrál přednášky ČVUT a dal je na web. Teď dostal nabídku rozvíjet online výuku v USA.

Shodou okolností se Ciml s Kučerou poprvé setkal na letišti, když se (stejně jako Tyinternety) vracel z cesty se StartupYardem po Silicon Valley. Dobře připravený elevator pitch hned zužitkoval.

“Byla to skutečně náhoda. O Edovi jsem věděl již nějakou dobu a říkal jsem si, že bych mu měl napsat email. Ale tak dlouho jsem s tím váhal, až nás osud svedl dohromady na letišti ve Frankfurtu. Letiště tam mají celkem velký a pamatuju si, že nám změnili bránu odletu a pan Kučera měl pro změnu zpožděný let z Miami, kvůli kterému mu ulétl spoj do Prahy. Takže jsme se sešli všichni na jednom místě. A pak už byl jen pitch :). Samozřejmě byl to jen začátek, od té doby jsme měli řadu setkání, ale určitě to byl důležitý střípek,” popsal Ciml.

Portál SlidesLive spolupracuje s jednotlivými řečníky, odbornými konferencemi (jako je například TEDx) i desítkami škol a institucí. Mezi ně patří Univerzita Karlova, ČVUT, AMU, Stanford University, Český rozhlas, HUB Prague, Wikipedie a mnoho dalších. Ovládání softwaru pro záznam přednášek je velmi jednoduché a intuitivní – k natočení přednášky poslouží obvykle obyčejný fotoaparát nebo mobil, který umí nahrávat video. O propojení se slidy se pak už postará sám software.

“Investici využijeme pro rychlejší vývoj technologie a také nám umožní expanzi do dalších regionů. Právě teď jsme v Kalifornii a oslovujeme nové partnery,” říká Ciml.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Předposlední týden v červnu si rezervujte na Startup Summit. Bude to jízda!

Czechs & Slovaks meet West, West meets Czechs & Slovaks. To je podtitul červnového Startup Summitu, který se letos plně přepne do angličtiny, přivede zahraniční řečníky i média, nabídne soutěž pro začínající firmy pod vedením amerických investorů a využije přítomnost jinak těžko dostupných hostů z USA, Británie, Německa, Nizozemí a dalších zemí i formou úzce zaměřených workshopů.
Přečtěte si více

Webnode investuje 1,5 milionu do českého startupu Survio.com

Společnost Webnode AG, provozovatel mezinárodně úspěšné služby Webnode.com, investuje 1,5 milionu korun do služby Survio.com. Ta umožňuje jednoduchou tvorbu internetových dotazníků či marketingových průzkumů a okamžité sledování on-line výsledků přímo v internetovém prohlížeči. Webnode získá ve společnosti Survio podíl 35 procent.
Přečtěte si více

20 startupů, které nás zaujaly na The Next Web

Letošní konferenci #tnw2012 jasně ovládly startupy, kterým další součásti programu spíše sekundovaly - a i ty se často týkaly podnikání. Nebylo v lidských silách poznat všechny projekty, pitchů jsme si ale i tak vyslechli spoustu. Už proto, že řada přednášek sice stála za to, možnost povídat si se zástupy nadšených inovátorů ale překonala málokterá.