Petr Reichl z TechStars: Investice, Klip a česká klika

Pomalu jsme se přehoupli do druhé půlky našeho působení v TechStars a celý tým se začíná soustředit na závěrečný Demo Day, na kterém představíme investorům Piictu a zároveň tím ukončíme naše působení v nejslavnějším technologickém inkubátoru na světě. Co se od posledně událo nového? Jako vždycky leccos.

Minulý týden se staly dvě zajímavé události, které mě přiměly něco málo napsat – ač mnozí z vás, kteří nás sledují, mohli obě dvě zaregistrovat.

Seed investice

Piictu minulý týden oficiálně uzavřelo seed investici, kdy od skupiny investorů získalo 750 tisíc dolarů. Na investici se podílela nejzvučnější jména v čele se Softbank Capital a Betaworks (osobní setkání s Andy Weissmanem bylo velmi inspirující). Pokud tuto scénu sledujete, určitě mi dáte za pravdu, že tahle jména by chtěl mít ve startupu každý, kdo cílí na získání investorů.

V portfoliu těchto firem jsou ta nejlepší jména v oboru, což mimo jiné znamená přísun kvalitního know how a v neposlední řadě i významných kontaktů. Takhle nějak si představuji ony “smart money”, které s sebou přinášejí věci, jež byste si jen těžko za peníze kupovali. Peníze, které jsme v tomto seedu získali, by nám měly pomoci akcelerovat vývoj Piictu a začít pracovat i na PR, které jsme doposud značně zanedbávali.

Odpočítávadlo neustále připomíná, kolik času zbývá do začátku Demo Day

V současné době na Piictu pracuje 10 lidí a z toho 4 pocházejí z Tapmates, takže pomalu vyrovnáváme poměr Češi vs. Venezuelané :). Do budoucna máme v plánu tento poměr ještě výrazně zvýšit ve prospěch české skupiny, protože si stále myslím, že v naší malé kotlině se skrývá hodně talentů.

Co jsme kutili v Silicon Valley

Před TechStars jsme byli měsíc v Palo Alto, kde jsme dokončovali projekt, který byl tento týden oficiálně spuštěn. Na projektu jsme pracovali asi od ledna a sám jsem naprogramoval velkou část kódu, který dnes tuto aplikaci pohání. Aplikace se jmenuje Klip a celá je pod taktovkou veterána ze Silicon Valley – Alaina Rossmanna. Pěkný článek o něm můžete najít třeba na blogu Wall Street Journal, takže ho tu netřeba dlouze představovat.

Rád bych napsal, že tento člověk pro nás byl v Silicon Valley průvodcem a bez něj bychom si neodvezli tolik know how, se kterým jsme do NYC odjížděli. Možná bychom ani pořádně nevěděli, kam se z letiště v San Franciscu vydat, a jen bychom se potloukali po večírcích, kde si lidé vyměňují vizitky a tajně doufají, že potkají někoho zajímavého.

Měsíc jsme strávili přímo v sídle Matrix Partners, kde jsem se dokonce stal majorem na Foursquare :). Byl to měsíc intenzivních zkušeností, ve kterém jsme měli možnost potkat se i s lidmi z Apple, což pro mě byla asi největší událost.

Doufám a moc bych to Klipu přál, aby se mu dařilo, a věřím, že 2 miliony USD, které tento projekt dostal jako seed investici od Matrix Partners, tomu výrazně pomůže.

Tapmates je tak dnes angažováno ve dvou žhavých startupech, které mají za sebou seed investici, v jednom týdnu se o obou psalo na Techcrunch a oba nám přináší každým dnem obrovské množství zkušeností, které na ulici jen tak nenajdete. Tohle bereme jako první krok v naplňovaní naší strategie a do budoucna doufáme, že v Tapmates rozšíříme naše portfolio startupů.

Máme za sebou opravdu úžasné léto a jsem za něj rád…

 

 

Autorem článku je Petr Reichl, spoluzakladatel @tapmates, lead developer @piictu. Nalézt ho můžete také na Twitteru jako @meap a jeho domovskou společnost na webu Tapmates.com.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Kdo a kam letos nejvíc investuje podle WhoGotFunded.com

Zajímá vás, kam tekly peníze investorů v uplynulých třech měsících, tedy od července do září? Díky službě WhoGotFunded.com, která sbírá data o transakcích z celého světa, se můžete podívat na přehled podle odvětví, zemí nebo nejaktivnějších fondů. Ačkoliv údaje nejsou úplně vyčerpávající, většinu důležitějších investic obsahují a hlavně - lepší data stejně neseženete.
Přečtěte si více

Od klávesnice k samopalu, aneb návštěva z Ukrajiny, která by radši než firmu, vedla válku…

Viktor byl to typický mladý podnikatel nadšený do startupů, takový ten dobře oblečený třicátník s MacBookem, titulem PhD a spoustou nápadů. Pracovali jsme tehdy spolu, pak se rozhodl vrátit domů na Ukrajinu. Od té doby se jeho zemí prohnaly tanky, už se tolik neusmívá a bez mrknutí oka říká, že ze všeho nejraději by šel za svými kamarády do války.
Přečtěte si více

Předposlední týden v červnu si rezervujte na Startup Summit. Bude to jízda!

Czechs & Slovaks meet West, West meets Czechs & Slovaks. To je podtitul červnového Startup Summitu, který se letos plně přepne do angličtiny, přivede zahraniční řečníky i média, nabídne soutěž pro začínající firmy pod vedením amerických investorů a využije přítomnost jinak těžko dostupných hostů z USA, Británie, Německa, Nizozemí a dalších zemí i formou úzce zaměřených workshopů.