Pět dní do uzávěrky soutěže API Mashup Contest

Už za pár dní končí možnost přihlásit se do soutěže API Mashup Contest, jejímž cílem je spojit autory dobrých internetových nápadů využívajících nějaké API se zkušenými mentory a investory. A už nyní je jasné, že nápady budou hodně pestré.

Pár dní před termínem uzávěrky (15/4/2011) soutěže API Mashup Contest se sešla řada zajímavých projektů. Nejvyužívanější API v soutěži zatím jsou PayPal, Facebook, Twitter, Prosperent, Google (Analytics, AdWords, Charts, Search, Maps), MajesticSEO a StumbleUpon. Tady je přehled aktuálně nejvyužívanějších API z programmableweb.com:

 

Téma API je prostě sexy a třeba Mashable má skvělý čerstvý článek o jeho výhodách pro byznys.

Máte i vy zajímavý nápad a potřebujete si ověřit, jestli má váš projekt šanci uspět? Hledáte investora, který bude chtít zbohatnout s vámi? Potřebujete mentora, který vám poradí s marketingem? Chcete se zviditelnit a váš projekt rozvinout? Pak je soutěž pro vás.

Do soutěže se mohou přihlásit jednotlivci nebo libovolně velké týmy do 15. dubna. Více o soutěži je na www.api-mashup.com. Není třeba mít funkční web, stačí dobře promyšlený nápad. Hodnotitelé projektů a mentoři pocházejí převážně z řad zkušených internetových podnikatelů nebo mají blízko k akademické půdě. Každý projekt bude v průběhu dubna bodově ohodnocen a autoři dostanou stručný komentář.

Tým, který bude hodnotit vaše projekty:
Pavel Čurda – investor
Jiří Donát – A.T. Kearney, konzultant v IT a telekomunikacích
David Dostál – investor
Dan Franc a GUG.cz (Googe User Group)
Pavel Kotyza – šéf mobilních a datových služeb Mediatelu
Miloš Lenoch – zakladatel nejremeslnici.cz, vítěz Startup Show 2009
Olda Neuberger – zakladatel úspěšné online seznamky Libimseti.cz
Jan Šedivý – ex Google, dnes vyučující na Fakultě elektrotechnické ČVUT
Josef Šlerka – šéf vývoje a výzkumu ve společnosti Ataxo Interactive, zároveň vede Studia nových médií na FF UK
Wei Hai Chu investor a šéf Elephant Orchestra

Partnerem akce jsou i Tyinternety, další info také v našem starším článku.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Donuťte internet fungovat podle vás se startupem IFTTT

Projekt s bláznivým jménem Ifttt (If this then that) umožňuje kombinovat sociální sítě a další existující služby, zadávat jim přednastavené úkoly a částečně si tak zautomatizovat fungování internetu. Stačí jen vybrat akci, přiřadit jí reakci a IFttt už dá vše do pohybu - od mobilu přes e-maily až po tweety a statusy.